Dwie odmiany niewielkich GeForce’a RTX 2060

Wydajne, a przy tym rozsądnie wycenione – takie mają być karty graficzne z układem GeForce RTX 2060. Zotac, firma, która specjalizuje się w budowaniu wydajnych, często silnie podkręcanych odmian kart graficznych z układami NVIDII, pokazał swoje wersje nowego GeForce’a. Najnowsze procesory graficzne NVIDIA GeForce RTX wysoko umieściły poprzeczkę wydajności ale też wpłynęły na to jak realistycznie może wyglądać komputerowa grafika. Karty Zotaca korzystają oczywiście z wszystkich udogodnień, które pojawiły się wraz z serią RTX.
Zotac GeForce RTX
Zotac GeForce RTX

Dwie nowe karty to: GeForce RTX 2060 Twin Fan oraz podkręcany GeForce RTX 2060 AMP. Obydwie karty z zewnątrz nie będą się szczególnie różniły, co pozwala spodziewać się, że będziemy mogli podkręcić “zwykły” model do poziomi wersji AMP.

W modelach z serii ZOTAC GAMING GeForce RTX 2060 zaimplementowano system chłodzenia IceStorm 2.0, który jest najpotężniejszym, jak do tej pory, system chłodzącym, który wyposażono w aluminiowy radiator osłaniający wszystkie elementy karty. Na radiatorze tym zamontowano dwa 90-milimetrowe wentylatory zoptymalizowane tak, aby zapewniały one ściśle określone, statyczne ciśnienie tłoczonego powietrza. Model ZOTAC GAMING GeForce RTX 2060 AMP charakteryzuje się również wysokim, fabrycznie podkręconym, 1800-megahercowym zegarem oraz implementacją, podnoszącego estetykę i wygląd karty, systemu podświetlenia LED. Oba modele nowych kart cechują się też niewielkimi, super kompaktowymi rozmiarami. Ich wielkość to zaledwie 210 mm (8,3 cala), dzięki czemu, bez problemu, zmieszczą się nawet w niewielkich obudowach. | CHIP