Google też pracuje nad rozkładanym smartfonem

Przeciek blogera TechNavi jest bardzo skromny – to tylko pojedynczy rysunek techniczny, który nie różni się od projektów, jakie widzieliśmy już w patentach innych producentów np. LG czy Samsunga. Urządzenie rozkładałoby się tak, jak książka. Głośnik oraz przednia kamera znajdowałyby się standardowo w górnej części ramki.
rozkładany smartfon google
rozkładany smartfon google

Elastyczna część ekranu znajdowałaby się pośrodku urządzenia (fot. @TechNavi)

Warto przypomnieć, że w sierpniu ubiegłego roku, inne niezależne źródło, rosyjski bloger Eldar Murtazin, który wcześniej dostarczył szczegółowych informacji o Pixelu 3 XL twierdził, że Google pracuje nad siedmioma smartfonami. Dwa z nich później okazały się Pixelem 3 i Pixelem 3 XL. Trzeci zaś, to rozkładany telefon. Według Murtazina, producent dostarczy na rynek takie urządzenie nie wcześniej niż w 2020 roku.

Jeżeli spojrzeć w przeszłość na zapowiedzi Google można dojść do podobnych wniosków. Tuż po informacji o wsparciu wycięć w ekranie przez Androida, Google wprowadził Pixela 3 XL z notchem. Na zorganizowanej w listopadzie ubiegłego roku konferencji programistycznej Android Dev Summit, producent pokazał funkcje, które ułatwią korzystanie ze składanych smartfonów.  Skoro nad takimi rozwiązaniami pracuje już wielu topowych producentów (Samsung, LG, Apple, Xiaomi, Huawei), możemy się spodziewać, że i Google nie pozostanie w tej kwestii obojętny. | CHIP