rozkładany smartfon google

Google też pracuje nad rozkładanym smartfonem

Branżowy bloger TechNavi opublikował rysunek techniczny sugerujący, że Google podobnie jak Samsung i Huawei myśli o rozkładanym jak książka telefonie. Wcześniejsze przecieki pasują do tej teorii.

Przeciek blogera TechNavi jest bardzo skromny – to tylko pojedynczy rysunek techniczny, który nie różni się od projektów, jakie widzieliśmy już w patentach innych producentów np. LG czy Samsunga. Urządzenie rozkładałoby się tak, jak książka. Głośnik oraz przednia kamera znajdowałyby się standardowo w górnej części ramki.

Elastyczna część ekranu znajdowałaby się pośrodku urządzenia (fot. @TechNavi)

Warto przypomnieć, że w sierpniu ubiegłego roku, inne niezależne źródło, rosyjski bloger Eldar Murtazin, który wcześniej dostarczył szczegółowych informacji o Pixelu 3 XL twierdził, że Google pracuje nad siedmioma smartfonami. Dwa z nich później okazały się Pixelem 3 i Pixelem 3 XL. Trzeci zaś, to rozkładany telefon. Według Murtazina, producent dostarczy na rynek takie urządzenie nie wcześniej niż w 2020 roku.

Reklama

Jeżeli spojrzeć w przeszłość na zapowiedzi Google można dojść do podobnych wniosków. Tuż po informacji o wsparciu wycięć w ekranie przez Androida, Google wprowadził Pixela 3 XL z notchem. Na zorganizowanej w listopadzie ubiegłego roku konferencji programistycznej Android Dev Summit, producent pokazał funkcje, które ułatwią korzystanie ze składanych smartfonów.  Skoro nad takimi rozwiązaniami pracuje już wielu topowych producentów (Samsung, LG, Apple, Xiaomi, Huawei), możemy się spodziewać, że i Google nie pozostanie w tej kwestii obojętny. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.