Graficzne szykuje nowości na CES 2019

Wydajny komputer w małej formie
Graficzne szykuje nowości na CES 2019

Co zobaczymy w wydaniu Zotac’a? Na targach CES, na uwagę z pewnością zasługuje “wielka premiera małego komputera”. Małego, ale wcale nie mającego się czego wstydzić. MEK MINI, to nowe dziecko serii ZOTAC GAMING MEK Gaming PC. Jest to jeden z najmniejszych na świecie gamingowych komputerów stacjonarnych o wydajności pełnowymiarowego desktopa. Oprócz tego pojawią się unikatowe edycje systemów MEK MINI, w których kolorystyczna stylistyka zadebiutuje na targach CES.

Mały, ale mocny w środku – Zotac ma doświadczenie w tworzeniu podobnych maszyn (fot. Zotac)

Komputery MEK MINI zaprojektowano z myślą o tym, aby zapewnić wysoką wydajność zachowując jednocześnie kompaktową i dobrze wentylowaną konstrukcję obudowy o pojemności zaledwie 9,18 L. Wewnątrz niej zmieścił się sześciordzeniowy procesor Intel Core™ i7 oraz karta graficzna ZOTAC GAMING GeForce RTX™ z serii 20, która może być używana w najbardziej wymagających grach. Karta ta obsługuje gry korzystające z technologii śledzenia promieni i DLSS. „Mały, ale potężny MEK MINI to idealny i jednocześnie kompaktowy komputer do gier, który zamieni każde miejsce w gamingowe stanowisko. Jego lekka i przyjazna dla często podróżujących osób konstrukcja pozwala na korzystanie z niego w niezwykle zróżnicowanych środowiskach – na LAN party, turniejach e-Sportowych, pokazach publicznych, w pracy lub w domu. Sprzęt ten to idealny wybór dla graczy, którzy chcą cieszyć się grą na najwyższym poziomie, bez względu na to, gdzie się znajdują”, powiedział Jacky Huang, dyrektor ds. produktów w ZOTAC Technology.

Karta graficzna z chłodzeniem wodnym

Na targach CES zostanie zaprezentowana karta ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 Ti ArcticStorm. Swoją wydajność zawdzięcza połączeniu najwydajniejszego procesora graficznego, Geforce RTX 2080 Ti, i zaawansowanego systemu chłodzenia cieczą. Zotac nazwał tą konstrukcję ArcticStorm. Karta może pochwalić się również dopracowaną i odświeżoną stylistyką, w której wykorzystano precyzyjne, laserowo grawerowane elementy służące do bezpośredniego podświetlenia karty. Dzięki temu, oraz za sprawą adresowalnych diod LED, które wprowadzono w systemie oświetlenia SPECTRA 2.0, podświetlenia karty jest jeszcze bardziej ostre i wyraźne.

ZBOX MINI – pecety bardzo zmniejszone

Firma ZOTAC zaimplementowała również najnowsze technologie w nowych, miniaturowych komputerach z serii ZBOX Mini PC – serii doskonale znanej miłośnikom małych komputerów. Obecne wśród nowości będą modele z różnych serii producenta z Hong Kongu. W maszynach z rodziny Magnus po raz pierwszy znalazły się najnowsze, wydajne karty graficzne z serii GeForce RTX. Wyposażono je również w procesory Intel Core i5 8 generacji. Dzięki temu oba nowe urządzenia charakteryzują się płynną pracą i dużą wydajnością, której pragnie każdy komputerowy entuzjasta. Ponadto, pomimo znacznie mniejszej, zajmowanej przez urządzenia przestrzeni, są one w stanie zapewnić wyjątkowo dużą prędkości transmisji danych, dzięki kartom sieciowym Killer Wireless i Killer LAN.

Zotac ZBOX Magnus EC52070D – wydajny, ale niewielki (fot. Zotac)

Nowa seria ZBOX Q Mini PC to również wyższa wydajność pracy, a to za sprawą zastosowania w nich znanych ze stacji roboczych procesorów Xeon, desktopowych, profesjonalnych kart graficznych z serii Nvidia Quadro P5000 oraz kart sieciowych 2.5Gps Killer Ethernet, co czyni z tych komputerów najpotężniejsze, miniaturowe modele stacji roboczych dostępnych w linii produktów ZBOX Mini PC.

Pełnowartościowy komputer o wielkości domowego routera? Dlaczego nie? Zotac serii P to odpowiednia maszyna dla osób, które szukają takich właśnie maleństw (fot. Zotac)

Warto też zapoznać się z najpotężniejszym komputerem Mini PC z serii P, który po raz pierwszy dostępny jest z procesorem Intel Core i7, oraz pierwszą maszyną ZBOX Mini PC przeznaczoną do streamingu na żywo. Komputer ten korzysta z procesora Intel Core i5 i ma fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Streamlabs OBS. Peceta wyposażono również w zintegrowaną z kartę Avermedia, umożliwiająca przechwytywanie obrazu 4K @ 30Hz, co czyni z niego idealną, a jednocześnie elegancką platformę do strumieniowego przesyłania materiałów wideo. | CHIP