iOS 13: Dark Mode w iPhone’ach i iPadach

W ubiegłym roku Dark Mode znalazł się w stacjonarnym i laptopowym systemie macOS Mojave. Teraz tryb ciemny ma wejść również w iOS-ie 13. Można spodziewać się, że nowa kolorystyka pojawi się nie tylko w interfejsie systemu, ale także w aplikacjach. Kilka z nich, m.in. Kalkulator, Aktywność i Giełda, już wyświetla się w takich odcieniach, ale bez możliwości zmiany na inny motyw. Dark Mode przyda się kierowcom aut wyposażonych w funkcję CarPlay.
dark mode w iOS 13
dark mode w iOS 13

darko mode w iOS
Na razie w iOS-ie da się włączyć odwrócone kolory, ale nie jest to w pełni tryb ciemny (fot. CNET)

Kolejną zmianą w 13 wersji ma być przebudowany ekran główny dla iPadów, a także możliwość używania jednej aplikacji w kilku odsłonach, na takiej samej zasadzie jak działają zakładki w przeglądarce internetowej. Dodatkowo aktualizacja ma usprawnić system zarządzania plikami. Wygląda na to, że Apple chce, aby jego tablet miał funkcjonalność zbliżoną do komputera, pozostając urządzeniem łatwym w przenoszeniu. Firma zamierza też zintegrować swoje dwie nowe usługi subskrypcyjne: czasopisma (przejęcie Texture) oraz VOD.

Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy iOS 13 będzie gotowy. Najprawdopodobniej aktualizacja doczeka się zapowiedzi w trakcie czerwcowej konferencji WWDC, tak jak miało to miejsce rok temu w przypadku iOS-a 12. | CHIP