Mobilna drukarka PrintBrush XDR drukuje na wszystkim

PrintBrush XDR to kompaktowa drukarka firmy PrintDreams opracowywana od 2010 roku. Przeszła w ciągu 9 lat szereg testów i udoskonaleń i jest teraz gotowa do produkcji. Startup potrzebuje jednak 500 tysięcy dolarów, żeby dokończyć przedsięwzięcie – i tu zwraca się do internautów. Urządzenie można zamówić za równowartość około 900 złotych. PrintBrush XDR wykorzystuje technologię RMPT.
printbrush xdr
printbrush xdr

http://kck.st/2PPT5HL

W praktyce wygląda to tak, że drukarkę łączymy ze smartfonem. Korzystając ze specjalnej aplikacji, przesyłamy zaprojektowany wzór do urządzenia, a następnie przesuwamy drukarkę w dowolnym kierunku po wybranej powierzchni. Może to być papier, drewno, metal lub tkanina. PrintBrush XDR drukuje wzór nawet na obudowie smartfonu lub lodówki. Cały proces jest niezwykle szybki (100 mm/s), jakość 600 DPI powinna być wystarczająca w prywatnych zastosowaniach. Bezprzewodowy sprzęt na jednym ładowaniu może przepracować około 30 dni. Pojedynczy kartridż z tuszem powinien wystarczyć na mniej więcej 5 tysięcy druków w rozmiarze 13 x 102 mm.

Oczywiście raczej należy liczyć się z faktem, że ludzka dłoń nie odmierzy perfekcyjnie równych odległości między linijkami tekstu czy grafikami. Na powyższym filmie widać, że w przypadku bardziej złożonych obrazów pojawiają się niewielkie przerwy. Producent nie zaleca wykorzystywać urządzenia do drukowania zdjęć. Możemy jednak używać drukarki do ozdabiania papeterii, szybkich nadruków na kopertach, ubraniach albo dekoracjach. Pod tym względem PrintBrush XDR będzie znacznie bardziej uniwersalny niż dostępne dotąd mobilne drukarki, takie jak np. HP Sprocket. | CHIP


Jeżeli szukasz kompaktowych drukarek do zdjęć, zajrzyj do naszego rankingu. Na pierwszym miejscu w kategorii POWER w tej chwili mamy HP Photosmart A532.