Motorola G7 i G7 Power – specyfikacja i zdjęcia

Ciekawe, że w lutym, zdominowanym w branży przez targi MWC, ktoś decyduje się na premierę oderwaną od wydarzenia w Barcelonie. Dodajmy, premierę dość istotną, bo dotyczącą bardzo popularnej serii. Na dwa tygodnie przed MWC, 7 lutego, Motorola zaplanowała premierę telefonu w Brazylii. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, bo to jeden z bardziej chłonnych rynków dla tej klasy smartfonów. Premiera będzie dotyczyła wszystkich odmian: “zwykłej” Moto G7, Moto G7 Power, G7 Play, oraz G7 Plus. W przeciekach pojawiły się dane dwóch pierwszych modeli.
Motorola Moto G7 i Moto G7 Power
Motorola Moto G7 i Moto G7 Power

Stylistycznie to nadal seria Moto G, z jej zaokrąglonymi kształtami (fot. 91mobiles)

Pierwszy z telefonów, Moto G7, będzie miał ekran o przekątnej 6,24″ i rozdzielczości 1080 x 2270 pikseli, wykonany w technologii IPS. Charakterystyczną nowością w serii jest tzw. kropelkowy notch. Sercem smartfonu będzie procesor Qualcomm Snapdragon 632, a więc dość wydajną jednostkę składającą się z ośmiu rdzeniu Kryo 250 taktowanych maksymalnie 1,8 GHz, z układem graficznym Adreno 506. Układ ten będzie miał do dyspozycji 4 GB RAM. Póki co nieznana jest pojemność pamięci wewnętrznej, ale zapewne będzie to kilka wariantów np. 32 i 64 GB. Bateria ma mieć pojemność 3000 mAh.

Łezkowy notch to dosyć widoczna zmiana względem poprzednika (fot. 91mobiles)

Wyposażenie fotograficzne nowej Motoroli Moto G7 ma obejmować podwójny aparat główny (12 MPix + 5 MPix) oraz przedni aparat 8 MPix.

Moto G7 Power może pochwalić się szerszym notchem i nieznacznie mniejszym ekranem (6,22″ zamiast 6,24″), o wyraźnie niższej rozdzielczości (720 x 1520 pikseli). Także zestaw aparatów jest nieco uboższy, co nie powinno dziwić, bo modele z dopiskiem “Power” w nazwie zwykle były urządzeniami zauważalnie tańszymi. Z tyłu znajdziemy pojedynczy, a nie podwójny aparat. Będzie on dysponował rozdzielczością 12 MPix. Z przodu znajdziemy aparat 8 MPix. SoC napędzający telefon pozostanie jednak ten sam – Snapdragon 632.

Motorola Moto G7 Power to model, który z całą pewnością docenią użytkownicy zapominający ładowarki (fot. GSMArena)

Wiadomo już, że pojawią się wersje Moto G7 zawierające 2, 3 oraz 4 GB pamięci RAM. Główną cechą tego modelu, co nie powinno dziwić nikogo obeznanego z telefonami Motoroli, będzie długi czas pracy na baterii. Ekran o mniejszej rozdzielczości i bateria o pojemności aż 5000 mAh mogą być odpowiedzią na potrzeby tych użytkowników, którzy często zapominają podłączyć telefon do ładowania. | CHIP

Poprzednia edycja tego urządzenia, Moto G6, znajduje się obecnie na 11. miejscu w rankingu smartfonów CHIP-a w kategorii econo.