Najbardziej popularną konsolą 2019 roku ma być Nintendo Switch

Nintendo Switch nie walczy z pewnością w jednej lidze z PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Możliwości techniczne japońskiej konsoli są naturalnie dopasowane do jej formy, a więc są mniejsze i zakładają mobilne wykorzystanie, przez co gry na Switcha nie mogą się równać pod względem grafiki z tytułami znanymi z “dużych” konsol. Nie stoi to na przeszkodzie, by niewielka, mobilna konsola z Kraju Kwitnącej Wiśni zyskała sobie znaczną popularność. Według analityków to właśnie Switch będzie konsolowym numerem jeden 2019 roku.
Najbardziej popularną konsolą 2019 roku ma być Nintendo Switch

Serwis GamesIndustry.biz zapytał o rynek konsol analityków rynku gier, w tym m.in. dr Serkana Toto,  Michaela Pachtera oraz Mata Piscatella z NPD Group. Wszyscy uznali, że właśnie rozpoczęty rok, będzie rokiem Switcha.

– Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w 2019 roku, gdyż PS4 i Xbox One przejdą w późną fazę cyklu sprzedaży. Możemy wkrótce uzyskać więcej informacji na temat tego, w jaki sposób Nintendo zamierza wypełnić lukę w swoim portfolio, pozostawioną przez upadającą platformę 3DS – powiedział Piers Harding-Rolls z IHS Markit.

https://youtu.be/f5uik5fgIaI

W konsolach Switch rośnie i kieruje rynkiem. Konsola osiąga ponad 35-procentowy udział sprzedaży konsol w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, z Pokémonami i całą siłą “wiecznych” gier Nintendo” – dodaje Piscatella.

Co ciekawe, kilku analityków przewiduje również, że w 2019 roku pojawią się nowe modele Switch’a. Dr Toto, który ma bardzo dobrą skuteczność zakresie prognoz, oczekuje, że Nintendo uruchomi w tym roku zarówno Switch Pro, jak i Lite. Będzie to niełatwy rok dla Sony i Microsoftu (wspomniany już koniec cyklu życia PS4 i Xbox One), podczas gdy Switch ma potencjał na dalszy rozwój. Dr Toto uważa także, że pojawi się mniejszy, tańszy i wyłącznie mobilny Switch, a także model Pro w wersji 4K.

Objęcie przez Nintendo Switch pierwszego miejsca wśród konsol nie będzie jednak proste. Zdaniem Paula Huntera, starszego specjalisty do spraw gier, technologii i mediów w Walmart Canada (wcześniej Newegg i Best Buy Canada), w minionym roku sprzedaż PlayStation 4 (wszystkich odmian razem) wyniosła 90 milionów sztuk, a Nintendo Switch ponad 25 milionów. Nie są to oficjalne dane, ale jeszcze w listopadzie Sony chwaliło się wynikiem 86 milionów sprzedanych konsol. To uprawdopodabnia podany przez Hunera rezultat. | CHIP