Pierwszy smartfon Xiaomi z Androidem Go

Stworzony dla bardzo tanich telefonów system Android Go to wyraźnie odchudzona wersja normalnego Androida. Pozwala to na działanie nawet przy bardzo niskich specyfikacjach technicznych. Wyjątkowo tanie telefony z Androidem Go mogą wydawać się przesadnie oszczędne dla odbiorców w Europie czy Ameryce. Jednak dla wielu użytkowników z biedniejszych regionów świata mogą stanowić szansę na użytkowanie własnego smartfonu. Trudno się więc dziwić, że także Xiaomi zainteresowało się tym segmentem.
Pierwszy smartfon Xiaomi z Androidem Go

Tak reklamuje swój nowy telefon chiński producent (fot. Xiaomi)

Sercem telefonu jest 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425, taktowany 1,4 GHz. Mamy do dyspozycji także 1 GB RAM. Tak mała pojemność pamięci operacyjnej pewnie byłaby problematyczna dla pełnego Androida, ale w przypadku wersji Go nie powinna zaburzyć pracy urządzenia. W zależności od wersji telefon jest wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 8 lub 16 GB. Na szczęście można ją rozszerzyć dzięki temu, że telefon obsługuje karty pamięci MicroSD o pojemności 128 GB.

Stylistyka nie zachwyca, ale czego spodziewać się za mniej niż 350 zł? (fot. Xiaomi)

Ekran o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1280 x 720 z pewnością nie pobiera dużo energii. Zatem czas pracy na baterii o pojemności 3000 mAh może być całkiem długi. Z tyłu telefonu znajdziemy pojedynczy aparat 8 Mpix z diodą doświetlającą, z przodu natomiast zamontowano aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Xiaomi Redmi Go obsługuje dwie karty SIM i łączność LTE. Telefon wyposażono w gniazdo microUSB. System to oczywiście wspomniany już Android Go, bazujący na wersji 8.1 Oreo. | CHIP

Więcej:smartfony