Pierwszy smartfon Xiaomi z Androidem Go

Xiaomi Redmi Go pojawi się w sprzedaży w Europie.

Stworzony dla bardzo tanich telefonów system Android Go to wyraźnie odchudzona wersja normalnego Androida. Pozwala to na działanie nawet przy bardzo niskich specyfikacjach technicznych. Wyjątkowo tanie telefony z Androidem Go mogą wydawać się przesadnie oszczędne dla odbiorców w Europie czy Ameryce. Jednak dla wielu użytkowników z biedniejszych regionów świata mogą stanowić szansę na użytkowanie własnego smartfonu. Trudno się więc dziwić, że także Xiaomi zainteresowało się tym segmentem.

Tak reklamuje swój nowy telefon chiński producent (fot. Xiaomi)

Sercem telefonu jest 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425, taktowany 1,4 GHz. Mamy do dyspozycji także 1 GB RAM. Tak mała pojemność pamięci operacyjnej pewnie byłaby problematyczna dla pełnego Androida, ale w przypadku wersji Go nie powinna zaburzyć pracy urządzenia. W zależności od wersji telefon jest wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 8 lub 16 GB. Na szczęście można ją rozszerzyć dzięki temu, że telefon obsługuje karty pamięci MicroSD o pojemności 128 GB.

Stylistyka nie zachwyca, ale czego spodziewać się za mniej niż 350 zł? (fot. Xiaomi)

Ekran o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1280 x 720 z pewnością nie pobiera dużo energii. Zatem czas pracy na baterii o pojemności 3000 mAh może być całkiem długi. Z tyłu telefonu znajdziemy pojedynczy aparat 8 Mpix z diodą doświetlającą, z przodu natomiast zamontowano aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Xiaomi Redmi Go obsługuje dwie karty SIM i łączność LTE. Telefon wyposażono w gniazdo microUSB. System to oczywiście wspomniany już Android Go, bazujący na wersji 8.1 Oreo. | CHIP