pół wieku poezji później - kadr z filmu

Słowiański rap w nowym zwiastunie filmu Pół Wieku Poezji Później

Fot. Facebook
Twórcy niezależnego filmu rozgrywającego się w uniwersum "Wiedźmina" przygotowali długi, bo liczący aż 2,5 minuty zwiastun obfitujący w niepublikowane wcześniej sceny. Zamiast standardowej dla dzieła fantasy oprawy muzycznej, użyto specjalnie napisanego utworu autorstwa polskiego rapera MC Sobieskiego.

Tylko pieśni zostaną po bohaterach, świat przemija, wciąż rozbija się o skały przeznaczenia. Pół wieku poezji później nowa legenda, losy całego świata spoczywają w waszych rękach – rapuje w klipie MC Sobieski, artysta, który ma na swoim kanale YouTube’owym ponad 145 tys. fanów. MC Sobieski często nawiązuje w swoich utworach do gier wideo i innych gałęzi popkultury. Jego współpraca z twórcami „Pół Wieku Poezji Później” jest zatem nieprzypadkowa.

Reklama

Choć z komentarzy na Facebooku wynika, że nie każdemu taki oryginalny miks scen fantasy i rapu pasuje, to najważniejszy dla fanów wiedźmina jest fakt, że trailer tchnie świeżością i prezentuje niepublikowane wcześniej kadry. Widać profesjonalne kostiumy i scenografię. Pokazane zostały sceny walki i postaci różnych bohaterów m.in. wiedźmina Lamberta (Mariusz Drężek), czarodziejkę Triss Merigold (Magdalena Różańska), Jaskra (Zbigniew Zamachowski) oraz jego syna Juliana (Marcin Bubółka).

MC SOBIESKI – Pół Wieku Poezji Później

Z nowym rokiem przypominamy Wam video, którym zakończyliśmy poprzedni rok.Podoba Wam się?

Opublikowany przez Pół Wieku Poezji Później – Alzur's Legacy Wtorek, 1 stycznia 2019

Sam zwiastun prezentuje poziom, do którego nie zbliżyły się jeszcze żadne fanowskie filmy z wiedźmińskiego uniwersum, więc pełnometrażowa produkcja, która powinna zostać udostępniona w pierwszej połowie 2019 roku z pewnością głośniej odbije się w świecie mediów.

„Pół Wieku Poezji Później” to projekt finansowany przez fanów. Dzięki kilku zbiórkom crowdfundingowym udało się zgromadzić ponad 70 tysięcy złotych. Film mający więc pierwotnie trwać 30 minut, przeistoczył się w pełnometrażowe dzieło. Za produkcję odpowiada „Bez Klapsa Productions”, formacja złożona z profesjonalistów oraz studentów szkół filmowych. Film powstaje od 2015 roku. W grudniu 2018 roku zostały zakończone zdjęcia. Obecnie twórcy zajmują się postprodukcją obrazu. Najprawdopodobniej polski projekt zobaczymy wcześniej niż serial Netflixa. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.