Radeon VII jest znacznie szybszy niż Vega 64

Serwis Oveclock3D przedstawił wyniki wydajności karty w 24 popularnych tytułach. Wśród nich znalazły się m.in. “Battlefield V”, “Wiedźmin 3” i niesławny “Fallout 76”. Z przedstawionych danych wynika, że nowa karta graficzna AMD jest średnio o około 25 procent szybsza od Vegi 64. Odpowiada to wzrostowi wydajności deklarowanemu przez AMD. W niektórych przypadkach (“Fallout 76”) jest on zdecydowanie większy.
Radeon VII jest znacznie szybszy niż Vega 64

Wyniki mają pochodzić z testów w rozdzielczości 4K, w nieznanych ustawieniach jakości grafiki (fot. OC3D)

Według AMD, Radeon VII dysponuje wydajnością podobną do GeForce’a RTX 2080. Wyniki zdają się to potwierdzać. Jednak po sposobie, w który AMD opowiada o nowej karcie widać, że “czerwoni” wprawdzie przywiązują dużą uwagę do wydajności w grach, ale także do tworzenia treści cyfrowych (streamowania gier, pracy z materiałem video itd.). Już teraz wiadomo, że AMD zamierza promować zakup nowego Radeona VII m,in. pakietem gier dostępnych za darmo przy zakupie karty. W jego skład wejdą takie tytuły jak “Resident Evil 2”, “The Division 2” i “Devil may cry 5”.

AMD w swoich materiałach oficjalnie chwali się m.in. wzrostem wydajności w grach e-sportowych. W przypadku karty z górnej półki tego typu gry nie stanowią wyzwania (fot. AMD)

Możliwości nowego Radeona z pewnością są znaczne. Pytanie tylko, czy nie powtórzy się sytuacja, z którą mieliśmy do czynienia w przypadku kart Vega 64 i Vega 56. Ich wyniki wydajności były przyzwoite na tle konkurencji, sterowniki AMD oferowały liczne możliwości, ale karty nie stały się popularne. Dlaczego? Przez wiele miesięcy od premiery nie sposób było taką kartę kupić. Głównie przez trwający wówczas szał na kryptowaluty, które Vegi obliczały wyjątkowo skutecznie. Miejmy nadzieję, że ta historia się nie powtórzy. | CHIP