Sendys Explorer – autorskie rozwiązanie OKI [WIDEO]

Sendys Explorer pozwala stworzyć tzw. środowisko druku podążającego. Dzięki niemu każdy użytkownik drukarki OKI ma szybki dostęp do swoich wszystkich dokumentów. Może je przeglądać i drukować w dowolnym momencie. Oczywiście na urządzeniu pracującym w ramach tego systemu. Do bazy już istniejących dokumentów mogą być dodawane kolejne pliki. Z powodzeniem mogą to być nawet zdjęcia zrobione smartfonem.
Sendys Explorer – autorskie rozwiązanie OKI [WIDEO]

Sendys Explorer umożliwia również zamianę zeskanowanych dokumentów na ich edytowalny format, określanie dostępu do konkretnych plików, wysyłanie ich e-mailem bezpośrednio z drukarki, dostęp wyłącznie dla osób upoważnionych. Bezpieczeństwo poufnych dokumentów zapewnia funkcja drukowania uruchamiana dopiero po podejściu upoważnionej osoby do drukarki. Nie ma więc ryzyka, że wydruk będzie się poniewierał przy drukarce. To bowiem nie tylko potencjalnie niebezpieczna sytuacja, ale także kosztowna. Przy czym, jeśli w ramach systemu pracuje kilka maszyn, wydruk pojawi się na tej, do której podejdzie osoba podająca dane uwierzytelniające.

Instalacja Sendys Explorera wymaga odrobiny wiedzy. W większych firmach z pewnością poradzi sobie z tym pracownik działu IT. Mniejszym wsparcie fachowe zapewni producent, czyli firma OKI, a w zasadzie jeden z jej autoryzowanych partnerów. Do większości wielofunkcyjnych urządzeń OKI (MFP) dołączana jest bezpłatna wersja Sendys Explorer Lite. W ofercie OKI jest też bardziej zaawansowana płatna wersja Premium. | CHIP

Więcej:OKIwideo