Rozkładany smartfon Samsunga nie domyka się do końca

Koreański portal The Investor porozmawiał z osobami, które mogły w Las Vegas obejrzeć prototyp Galaxy F. Okazuje się, że urządzenie boryka się z pewnym problemem – nie da się go złożyć całkowicie. Boki smartfonu pozostają lekko podniesione. Całkowite dociśnięcie ekranów do siebie może doprowadzić do jego pęknięcia. W aktualnej wersji prototypu widoczny jest znak zgięcia w trybie tabletu, ale ma to być naprawione w ostatecznej wersji Galaxy F.
prezentacja rozkładanego telefonu samsunga
prezentacja rozkładanego telefonu samsunga

samsung
Prototyp smartfonu w maskowanym etui (fot. Samsung)

Inny partner, który miał okazję zobaczyć telefon na żywo twierdzi, że po rozłożeniu urządzenie jest cienkie, natomiast w trybie smartfonu dobrze się je trzyma. Nie ma też uczucia, że jest zbyt grube jak na dzisiejsze standardy. Kolejna osoba przyznała, że Galaxy F będzie bardzo przydatny dla osób, które mają obecnie zarówno smartfon jak i tablet dzięki funkcjom usprawniającym wielozadaniowość.

[banner slot=”text”]

Samsung podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show nie zdradził daty premiery swojego flagowca, ale partnerzy biznesowi dowiedzieli się, że kampania marketingowa będzie kierowana do mężczyzn po 40-stce, którzy pamiętają dobrze telefony z klapką i preferują większe ekrany w smartfonach. Jeden z uczestników spotkania z Samsungiem wyjawił, że producent zamierza wyprodukować około miliona sztuk, a cena detaliczna urządzenia to około 5 tysięcy złotych  (1330 dolarów).

Nad rozkładanymi smartfonami z elastycznym ekranem pracują niemal wszyscy topowi producenci m.in. Xiaomi, Lenovo, LG. Bardzo jednak możliwe, że żadnego z tych modeli nie zobaczymy na rynku w tym roku. | CHIP