prezentacja rozkładanego telefonu samsunga

Rozkładany smartfon Samsunga nie domyka się do końca

Prototyp wciąż nie jest doskonały - pełne domknięcie grozi zniszczeniem ekranu.

Koreański portal The Investor porozmawiał z osobami, które mogły w Las Vegas obejrzeć prototyp Galaxy F. Okazuje się, że urządzenie boryka się z pewnym problemem – nie da się go złożyć całkowicie. Boki smartfonu pozostają lekko podniesione. Całkowite dociśnięcie ekranów do siebie może doprowadzić do jego pęknięcia. W aktualnej wersji prototypu widoczny jest znak zgięcia w trybie tabletu, ale ma to być naprawione w ostatecznej wersji Galaxy F.

samsung
Prototyp smartfonu w maskowanym etui (fot. Samsung)

Inny partner, który miał okazję zobaczyć telefon na żywo twierdzi, że po rozłożeniu urządzenie jest cienkie, natomiast w trybie smartfonu dobrze się je trzyma. Nie ma też uczucia, że jest zbyt grube jak na dzisiejsze standardy. Kolejna osoba przyznała, że Galaxy F będzie bardzo przydatny dla osób, które mają obecnie zarówno smartfon jak i tablet dzięki funkcjom usprawniającym wielozadaniowość.

Samsung podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show nie zdradził daty premiery swojego flagowca, ale partnerzy biznesowi dowiedzieli się, że kampania marketingowa będzie kierowana do mężczyzn po 40-stce, którzy pamiętają dobrze telefony z klapką i preferują większe ekrany w smartfonach. Jeden z uczestników spotkania z Samsungiem wyjawił, że producent zamierza wyprodukować około miliona sztuk, a cena detaliczna urządzenia to około 5 tysięcy złotych  (1330 dolarów).

Nad rozkładanymi smartfonami z elastycznym ekranem pracują niemal wszyscy topowi producenci m.in. Xiaomi, Lenovo, LG. Bardzo jednak możliwe, że żadnego z tych modeli nie zobaczymy na rynku w tym roku. | CHIP