Serce nowego Xboxa i PlayStation powoli zaczyna bić

Informator o pseudonimie APISAK opublikował na swoim profilu grafikę ujawniającą rzekomo specyfikację danego sprzętu. Sprzęt nosi nazwę Gonzalo oraz został oznaczony kodem 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9. Wynika z tego, że przyszłe konsole będą wyposażone w ośmiordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu wynoszącym 3,2 GHz. Taki wynik może znacząco wpłynąć na poprawę wydajności względem konsol obecnej generacji, które osiągają szczyt na poziomie 2,13 GHz w PlayStation i 2,3 GHz w Xboxie. Watro zauważyć, że AMD Gonzalo ma posiadać układ graficzny Navi 10 Lite. Istnieją raporty mówiące, że jednostka zastosowana w AMD Gonzalo może być taktowana z częstotliwością 1 GHz.
amd
amd

W tej chwili nie wiadomo, czy procesor jest oparty na architekturze Zen+ czy Zen 2. Jednak, jak powiedział w zeszłym miesiącu Brad Sams, redaktor naczelny Thurott, Xbox Scarlett ma być wyposażony w ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 wykonany w procesie technologicznym 7nm.

Istnieją informacje sugerujące, że już za rok, można spodziewać się premiery obu konsol. Nie byłoby nic dziwnego w tym, gdyby AMD przedstawiło Navi na targach gier wideo E3 w Los Angeles w Kalifornii w czerwcu tego roku. | CHIP