Sound Blaster AE-9 – karta dźwiękowa dla graczy-audiofilów

Marka Sound Blaster towarzyszy graczom już od 30 lat. Creative Technology produkuje karty dźwiękowe z myślą zarówno o dobrej jakości dźwięku w grach, ale także o audiofilach. W Sound Blaster AE-9 znajduje się m.in. przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9038 SABER, który zapewnia odstęp 129 decybeli pomiędzy sygnałem a szumem (DNR). Natomiast system modulacja DSD64 (Direct Stream Digital) ma opcję bezstratnego dźwięku.
Sound Blaster AE-9
Sound Blaster AE-9

Karta dźwiękowa Sound Blaster AE-9 pozwala wirtualizować dźwięk w systemie surrond 5.1. i 7.1 (fot. Creative)

Dzięki Sound Blaster AE-9 odtworzymy dźwięk kodowany w 32 Bitach i 384 kHz. Dźwięk wyregulujemy za pomocą nowego modułu sterowania ACM (Audio Control Module) z wyświetlaczem. Pokrętło regulacji głośności służy również do przełączania między wyjściem słuchawkowym i głośnikowym. Jest też dodatkowy wielofunkcyjny port mikrofonu z zasilaniem Phantom + 48V i wbudowanym wzmacniaczem.

Creative przeprojektowało też interfejs oprogramowania Sound Blaster Command. Teraz zmiana poszczególnych charakterystyk dźwięku wymaga mniej kliknięć. Karta pozwala wirtualizować dźwięk w systemie surround 5.1 i 7.1. Obsługuje również kodowanie Dolby Digital Live i DTS Connect. Sound Blaster AE-9 ma też wzmacniacz słuchawkowy Xamp, który zapewnia indywidualne wzmacnianie każdego kanału audio. | CHIP