Volkswagen rzuca wyzwanie Tesli – przeznaczy na ten cel miliard dolarów

Podczas Detroit Auto Show prezes niemieckiego koncernu, Dr Herbert Diess, ogłosił plany firmy na rozszerzenie istniejącej w USA fabryki, by mogła tworzyć auta elektryczne. Fabryka VW w Chattanooga, w stanie Tennessee zostanie przebudowana za 800 milionów dolarów. Modernizacja i rozbudowa fabryki jest znaczna – firma planuje, by w 2022 roku, kiedy zostanie ukończona, powstawał tam nowy model auta elektrycznego: VW CROZZ. Ten elektryczny SUV ma rzucić wyzwanie Tesli. I nie chodzi tylko o rodzaj pojazdu. Niemcy planują naprawdę dużą produkcję auta.
VW CROZZ
VW CROZZ

Ten elektryczny samochód będzie dla Tesli solidną konkurencją (fot. Volkswagen)

Zanim fabryka w Chattanooga rozpocznie działanie, Voklswagen już w 2020 roku chce wyprodukować (i oczywiście sprzedać) 150 000 samochodów VW CROZZ. W 2022 roku produkcja powinna osiągnąć milion sztuk. Prezes firmy stwierdził, że inwestycja w Tennessee przyniesie około 1000 miejsc pracy, nie licząc tych związanych z podwykonawstwem i zaopatrzeniem.

Głównym konkurentem Volkswagena jest Tesla. Firma założona przez Elona Muska od 2017 toku sprzedaje Model 3, który jest najtańszym elektrycznym autem amerykańskiego producenta. Popularność Modelu 3 zaskoczyła Teslę, która miała problemy z realizacją zamówień. Należy przypuszczać, że Voklswagen jako doświadczona firma na rynku motoryzacyjnym, uniknie tego typu problemów. | CHIP