The Witcher RPG – pobierz bezpłatny starter gry fabularnej

Oryginalny podręcznik do gry “The Witcher RPG” w języku angielskim pojawił się w sierpniu ubiegłego roku.  Bezpłatny starter stanowi wstęp, który pozwala graczom zaznajomić się z mechaniką, stworzyć własne postacie, dowiedzieć się podstaw o uniwersum – konfliktach politycznych, sojusznikach i wrogach, profesjach i życiu wiedźmina. Dzięki tym 47-stronom doświadczony Mistrz Gry będzie już w stanie wprowadzić graczy wykorzystując zawartą w starterze mini-przygodę. Bardziej kompletnych informacji na temat kampanii fabularnej dostarczy opracowywany przez Copernicus Corporation podręcznik o nazwie “Szklana Góra”, a także główny podręcznik “The Witcher RPG”. Ten ostatni w języku polskim ukaże się jeszcze w tym roku.
wiedźmin starter rpg
wiedźmin starter rpg

W starterze znajdziemy m.in. bardzo przyjemny kreator tworzenia postaci (fot. The Witcher RPG)

Do rozpoczęcia gry będziemy potrzebować od 2 do 6 osób. W tym tzw. Mistrza Gry, czyli narratora rozgrywki, który opisuje scenerię, przedstawia sytuacje i działania postaci drugoplanowych. Przydadzą się także 10-ścienne kości i klasyczne, których używa się m.in. do sprawdzania sukcesu swoich zamiarów. Nie zapomnijcie też ołówka, za pomocą którego odnotujecie zmiany na kartach postaci. Typowa rozgrywka w “The Witcher RPG” trwa od 3 do 5 godzin. Zwykle dwie albo trzy takie sesje układają się w przygodę, a kilka do kilkunastu przygód – w kampanię.

Gry RPG przypominają improwizowany teatr (fot. Wikipedia)

Pierwsze papierowe gry RPG wyrosły w latach 70 ubiegłego wieku z wojennych gier strategicznych. Na fali popularności rozwijającej się fantastyki (m.in. “Władcy Pierścieni” i “Star Treka”) zaczęto tworzyć pierwsze systemy, czyli opisy fikcyjnego świata połączone z mechaniką (m.in. “Dungeons & Dragons”). W latach ’90 zaczęły ewoluować w stronę gier elektronicznych. Dziś gry fabularne stanowią rynkową niszę, która ostatnimi czasy ponownie przeżywa renesans. Być może z powodu sentymentu lub potrzeby ucieczki od świata technologii. W listopadzie polski wydawca gier planszowych, Black Monk Games, uzbierał za pośrednictwem wspieram.to ponad milion złotych na wydanie polskiej wersji “Zewu Cthulhu”- systemu RPG przenoszącego graczy do mrocznych realiów mitologii Lovecrafta. | CHIP

Więcej:rpgWiedźmin