Wiemy jak będzie wyglądał Galaxy S10

Branża związana z telefonami komórkowymi, jak co roku, oczekuje na najnowszą odsłonę flagowego modelu Samsunga. Światowy lider rynku pokaże go oficjalnie podczas targów MWC 2019 w Barcelonie zaplanowanych na koniec lutego. Tymczasem poznaliśmy wygląd, jak i kilka ciekawych funkcji, które znajdą się w południowokoreańskim flagowcu. A właściwie o flagowcach, bo tych zobaczymy aż trzy. Informację o nich na Twitterze opublikował Evan Blass, znany z licznych i potwierdzających się przecieków branżowych. 
Galaxy A8s z inifinity-O

Wyświetlacz z dziurką Samsung nazwał Infinity-O. To właśnie Galaxy A8s jest pierwszym, ale nie ostatnim zapewne, modelem koreańskiej firmy wyposażonym w takie rozwiązanie (fot. Samsung)

Samsung nie bez przyczyny pod koniec ubiegłego roku wprowadził tzw. “ekrany z dziurką” (lub, jak woli marketing Samsunga – Infinity-O). Zastępuje ona notcha, z którym Samsung od początku się “nie polubił”. To rozwiązanie mogliśmy zobaczyć już w modelu Galaxy A8s, a teraz pojawi się ono we flagowej serii Galaxy S10. Wszystkie trzy modele otrzymają ekrany z dziurką. Ta będzie się jednak różnić, bo w przypadku Galaxy S10e (lub Lite) i Galaxy S10 będzie mieściła pojedynczy aparat, podczas gdy w Galaxy S10+ będzie to podwójny moduł fotograficzny. Z tego co widzimy na udostępnionych renderach, smartfony Samsunga otrzymają potrójne aparaty fotograficzne. Samsung ułożył je poziomo, więc plotki o podobnym rozmieszczeniu jak w przypadku Huawei nie potwierdziły się. 

Trzy modele serii Galaxy S10 (fot. Wccftech)

Wewnątrz znajdziemy zapewne, podobnie jak to bywało dotychczas – flagowy SoC Qualcommu w modelach na rynek amerykański, lub topową konstrukcję Samsunga – w modelach skierowanych do regionu EMEA. O wydajność nie ma więc co się martwić. Wiadomo też, że w urządzeniu zostanie zamontowany m.in. czytnik linii papilarnych ukryty pod ekranem. Nie ma natomiast pewności, czy funkcja ta znajdzie się w modelu Galaxy S10 Lite. Na tę chwilę nie wiadomo jakie będą ceny nowych flagowców, ale należy oczekiwać, że topowy Galaxy S10+ będzie kosztował powyżej 4000 złotych. | CHIP