Xiaomi pokazuje czytnik linii papilarnych pod całym ekranem

Xiaomi jest światowym numerem cztery pod względem liczby sprzedawanych telefonów. Jednocześnie producent szuka ostatnio rozwiązań, które wyróżnią jego smartfony, które przez lata były raczej klonami rozwiązań konkurencji. Takie modele jak choćby Mi Mix 3, z jego rozsuwaną obudową, to potwierdzenie, że chiński producent potrafi eksperymentować. Teraz czas na kolejną nowość: wyświetlacz będący jednocześnie czytnikiem linii papilarnych.
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9

Nie było oficjalnej prezentacji, dziennikarzy, fleszy, sceny czy kamer. No dobrze, jedna kamera była, by zarejestrować działanie nowego rozwiązania, które na tę chwilę pokazano wyłącznie w nienazwanym jeszcze smartfonie chińskiej marki. Na filmie widać, że odcisk palca rzeczywiście jest odczytywany przez dowolny punkt na ekranie. Dotychczasowe rozwiązania, wprowadzone w zeszłym roku, przenosiły wprawdzie czytnik pod ekran, ale tylko pod jego określony obszar. Rozwiązanie zaprezentowane przez Xiaomi może być znacznie bardziej wygodne w użyciu.

Oczywiście nie wiemy czy i kiedy telefony korzystające z podobnej technologii producent wprowadzi na rynek. Wydaje się, że smartfon widoczny na prezentacji działa całkiem sprawnie, ale to nie musi oznaczać, że gotowe urządzenie zobaczymy niedługo. Z drugiej strony zbliżają się targi MWC 2019, a podczas katalońskiej imprezy większość producentów chętnie chwali się nowościami. | CHIP