Xiaomi szykuje składany tablet

Tablet czy smartfon? Dlaczego nie jedno i drugie? Składane ekrany mogą sprawić, że pojęcie “tablet” z czasem zniknie. Po co komu takie urządzenie, skoro wystarczy rozłożyć ekran smartfonu? Film udostępnił znany leakster, Evan Blass.
Xiaomi - składany tablet
Xiaomi - składany tablet

Smartfon, a może tablet, który widzimy na filmie wydaje się funkcjonować bez zastrzeżeń. I jeśli nawet jest pierwszym tego rodzaju, to z pewnością nie będzie ostatnim. Wiadomo, że nad podobnymi konstrukcjami pracują Samsung i Huawei, ale w sieci pojawiają się coraz częściej informacje o tworzonych według tej samej koncepcji urządzeniach Oppo oraz LG.

[banner slot=”text”]

Wiadomo, że elastyczne ekrany OLED już teraz wytwarza Samsung i zapewne to wyświetlacz południowokoreańskiej firmy znajduje się w tajemniczym tablecie czy raczej smartfonie. Część doniesień sugeruje, że Samsung chętnie dzieli się tą technologią nie tylko ze względu na zysk ze sprzedaży ekranów, ale przede wszystkim dlatego, że chce popularyzacji kategorii składanych telefonów. Zachowując składane ekrany wyłącznie do siebie, Samsung ponosiłby sam koszty ich wytwarzania, a jednocześnie ograniczył krąg kupujących. W efekcie składane smartfony mogłyby trafić do szufladki z napisem “gadżet dla maniaków technicznych nowinek”. | CHIP

Jeśli jednak nie chcecie czekać na składane smartfono-tablety, a szukacie nowego telefonu, zajrzyjcie do naszych rankingów. Na pierwszym miejscu w kategorii Power cały czas Huawei Mate 20 Pro.