13-latek zatrzymany po tym, jak powiedział Siri, że chce urządzić strzelaninę

Jeden z jego kolegów potraktował zapowiedź poważnie i zgłosił sprawę policji. 13-latek został zatrzymany tego samego dnia pod zarzutem zastraszania. Trafił do aresztu dla nieletnich w hrabstwie Porter. Niemniej policjanci są zdania, że chłopiec nie stwarzał realnego zagrożenia. Według funkcjonariuszy, publikacja postu miała być żartem, co nie zmienia faktu, że śledztwo będzie prowadzone.
siri
siri

Nie uważamy, by ta groźba wiązała się z poważnym zamiarem, ale traktujemy podobne komunikaty z uwagą. Będziemy dalej współpracowali ze szkołami, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom – podkreślił rzecznik prasowy departamentu policji z Valparaiso.

broń
W amerykańskich szkołach dochodzi do największej liczby strzelanin w skali całego świata (fot. Pixabay)

Do incydentów z użyciem broni w szkołach w USA dochodzi bardzo często. Według danych organizacji Everytown for Gun Safety, na przestrzeni ostatnich 5 lat uczniowie strzelali w tym kraju prawie 300 razy, zestawienie uwzględnia też próby samobójcze. W lutym ubiegłego roku na Florydzie doszło do jednej z największych podobnych tragedii w historii Ameryki. Zginęło wówczas 17 osób, a 17 zostało rannych. | CHIP