6 najciekawszych nowości Nintendo Direct

Poniżej możecie zapoznać się z 6 najciekawszymi naszym zdaniem nowościami na przenośnej konsoli NIntendo.
6 najciekawszych nowości Nintendo Direct

1. Tetris 99

“Tetris 99” dostępne jest za darmo na konsoli Nintendo Switch dla wszystkich subskrybentów usługi Nintendo Switch Online. Jak nazwa wskazuje, w “Tetris 99” może jednocześnie grać 99 osób. Poza dobrze znanym ekranem gry, w tle widzimy jak inni zawodnicy zmagają się ze spadającymi klockami. Naszym zadaniem jest przetrwać jak najdłużej. Pomimo prostoty tego dobrze znanego tytułu, widać że gra się nie zestarzała i od 35 lat wciąga kolejne pokolenia graczy.

2. Kolejna część “Fire Emblem”

26 lipca użytkownicy Nintendo Switch będą mogli zagrać w kolejną część turowej gry strategicznej studia Intelligent Systems. “Fire Emblem: Three Houses” początkowo miał się pojawić wiosną, jednak premierę gry przesunięto o kilka miesięcy.

3. “Astral Chain”

W produkcji jest też nowa gra twórców “Bayonetty” i “Nier: Automata”. “Astral Chain” pojawi się na Switchu 30 sierpnia. W grze wcielimy się w członków jednostki specjalnej, której zadaniem będzie obrona futurystycznego i wielokulturowego miasta Ark przed przybyszami z kosmosu.

4. “Super Mario Maker 2”

Użytkownicy Switcha już w czerwcu będą mogli tworzyć własne poziomy w grze “Super Mario Maker 2”. To kontynuacja gry z 2015 roku, która pojawiła się na konsoli Wii U. Gra będzie składała się z głównej części, w której będzie można przejść poziomy projektowane przez innych graczy, a także z edytora, w którym sami wystawimy na próbę naszych znajomych.

5. Trójwymiarowy remake “The Legend of Zelda: Link’s Awakening”

Niespodzianką na Nintendo Direct jest niewątpliwie remake “The Legend of Zelda: Link’s Awakening”. Oryginalne, 8-bitowa gra pojawiła się w 1993 roku na przenośnej konsoli Game Boy. Jeszcze w tym roku, po 26 latach możemy wrócić do tego tytułu na Switchu. Gra zyskuje dzięki trójwymiarowej grafice i możemy spodziewać się, że przypadnie do gustu zarówno młodszym jak i starszym graczom.

6. “Dragon Quest XI S”

Wersja “Dragon Quest XI” na Switcha pojawi się tej jesieni. Początkowo premiera miała być ograniczona jedynie do rynku japońskiego, jednak Square Enix zdecydował się na wersję także dla “gajdzinów” (jap. “obcokrajowców”). Wydana w 2017 roku kontynuacja popularnego RPG pojawiła się w wersji anglojęzycznej we wrześniu ubiegło roku na PlayStation 4 i PC.

Poza wymienionymi wyżej grami na Switchu jeszcze w tym roku pojawią się takie tytuły jak odświeżona wersja “Assassin’s Creed III” (21 maja), “Yoshi’s Crafted World” (29 marca), “Hellblade: Senua’s Sacrifice”, “Final Fantasy VII” (26 marca), “GRID Autosport”, “Oninaki”, “Rune Factory 4”, “Box Boy & Box Girl” (26 kwietnia), a także “Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order”. | CHIP

Więcej:Nintendo