Android Q uruchomiony na Nintendo Switch

W sieci pojawił się film, który przedstawia popularną hybrydową konsolę, na której pracuje system Android w wersji Q. System został zainstalowany przez dwóch ambitnych programistów, którzy zapowiedzieli dalsze prace nad usprawnieniem działania środowiska. Na razie  nie wszystkie funkcje są dostępne, w tym nie rozpracowano jeszcze pracy silnika graficznego, co uniemożliwia uruchamianie gier. W przyszłości jest to jednak możliwe, dzięki czemu baza tytułów obsługiwanych przez Switcha rozrośnie się do imponujących rozmiarów.
Wyświetlacz i data premiery Nintendo Switch nowej generacji na wycieku
Wyświetlacz i data premiery Nintendo Switch nowej generacji na wycieku

[banner slot=”text”]

Możliwość uruchomienia Androida na Switchu może zupełnie zmienić oblicze tego sprzętu. Często wypominane ubogie możliwości multimedialne będą teraz nieograniczone, a konsola stanie się jednocześnie przenośnym i stacjonarnym centrum rozrywki.

Nintendo Switch bazuje na układzie Nvidia Tegra X1, który dobrze radzi sobie z obsługą systemu Google (przykładem tablet Nvidia Shield), więc istnieje duża szansa, że programiści opracują stabilną, w pełni funkcjonalną wersję. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.