Wyświetlacz i data premiery Nintendo Switch nowej generacji na wycieku

Android Q uruchomiony na Nintendo Switch

Android mógłby zupełnie odmienić oblicze popularnej konsoli.

W sieci pojawił się film, który przedstawia popularną hybrydową konsolę, na której pracuje system Android w wersji Q. System został zainstalowany przez dwóch ambitnych programistów, którzy zapowiedzieli dalsze prace nad usprawnieniem działania środowiska. Na razie  nie wszystkie funkcje są dostępne, w tym nie rozpracowano jeszcze pracy silnika graficznego, co uniemożliwia uruchamianie gier. W przyszłości jest to jednak możliwe, dzięki czemu baza tytułów obsługiwanych przez Switcha rozrośnie się do imponujących rozmiarów.

Możliwość uruchomienia Androida na Switchu może zupełnie zmienić oblicze tego sprzętu. Często wypominane ubogie możliwości multimedialne będą teraz nieograniczone, a konsola stanie się jednocześnie przenośnym i stacjonarnym centrum rozrywki.

Nintendo Switch bazuje na układzie Nvidia Tegra X1, który dobrze radzi sobie z obsługą systemu Google (przykładem tablet Nvidia Shield), więc istnieje duża szansa, że programiści opracują stabilną, w pełni funkcjonalną wersję. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.