Android Q uruchomiony na Nintendo Switch

Dwóch amerykańskich programistów, Billy Laws i Max Keller, uruchomili najnowszą wersję Androida na konsoli Nintendo Switch. Dzięki tej modyfikacji zwykła konsola może stać się centrum domowej rozrywki.

W sieci pojawił się film, który przedstawia popularną hybrydową konsolę, na której pracuje system Android w wersji Q. System został zainstalowany przez dwóch ambitnych programistów, którzy zapowiedzieli dalsze prace nad usprawnieniem działania środowiska. Na razie  nie wszystkie funkcje są dostępne, w tym nie rozpracowano jeszcze pracy silnika graficznego, co uniemożliwia uruchamianie gier. W przyszłości jest to jednak możliwe, dzięki czemu baza tytułów obsługiwanych przez Switcha rozrośnie się do imponujących rozmiarów.

Reklama

Możliwość uruchomienia Androida na Switchu może zupełnie zmienić oblicze tego sprzętu. Często wypominane ubogie możliwości multimedialne będą teraz nieograniczone, a konsola stanie się jednocześnie przenośnym i stacjonarnym centrum rozrywki.

Nintendo Switch bazuje na układzie Nvidia Tegra X1, który dobrze radzi sobie z obsługą systemu Google (przykładem tablet Nvidia Shield), więc istnieje duża szansa, że programiści opracują stabilną, w pełni funkcjonalną wersję. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.