apex legends

Apex Legends może trafić na iOS i Androida

W produkcję Respawn Entertainment gra już 25 milionów graczy.

EA ma zdecydowanie powód do dumy. W ciągu pierwszych 72 godzin, w „Apex Legends” zagrało 10 milionów osób. W ciągu tygodnia liczba ta urosła do 25 milionów, przy czym maksymalnie jednocześnie zalogowanych graczy było aż 2 miliony. Gra została też bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów. W serwisie Metacritic wersja na PC może się pochwalić wynikiem 89/100 punktów. Przebój pobił także „Fortnite” na Twitchu pod kątem czasu oglądania streamów (11 mln godzin więcej!). Jak na pierwszy tydzień istnienia to bardzo imponujące osiągnięcia.

Dlatego nic dziwnego, że EA zamierza wprowadzić „Apex Legends” także na smartfony. Prezes EA potwierdził, że jego zespół zastanawia się jak przenieść ten tytuł na iOS i Androida oraz wprowadzić funkcję cross-play. Konkretne informacje nie zostały jednak ujawnione. Jeżeli „Apex Legends” utrzyma popularność, może szybko pokonać swojego największego rywala – „Fortnite,a”, który może się pochwalić 200 mln aktywnych użytkowników.

Wkrótce gracze doczekają się kilku nowości w grze. Poza wydarzeniem specjalnym z okazji Walentynek, w którym do zdobycia będą unikalne przedmioty, w marcu wystartować ma pierwszy sezon przynoszący m.in. nowych bohaterów. Gracze znaleźli ponadto w plikach wzmianki, na temat trybu solo i duo, czyli wariantów battle royale, w którym każdy z graczy gra przeciwko sobie lub w dwuosobowym zespole przeciwko pozostałym. | CHIP