B-all One to pierwsza polska gra na Magic Leap One

Wyobraźmy sobie, że zakładamy na głowę gogle, chwytamy kontroler i zamiast wirtualnego otoczenia, widzimy miejsce, w którym się znajdujemy. Dzięki goglom widzimy jednak drugi świat, a raczej jego cyfrową nakładkę. W przypadku “B-all One” będzie to wirtualna piłka, obraz rakiety nachodzący na trzymany w dłoni kontroler oraz zmieniające się cele. Do tego gdzieś na “zawieszonej” w powietrzu wirtualnej tablicy na można podglądać wyniki. Projekt wrocławskiego studia Nomtek to pierwsza polska gra stworzona dzięki SDK Lumin dla platformy Magic Leap One. Użytkownicy tego urządzenia mogą już wypróbować “B-all One” w akcji.
magic leap
magic leap

Przechodząc przez ponad 100 pomysłów i koncepcji w końcu udało nam się stworzyć coś fajnego i prostego. (…) Nasza praca obejmowała stworzenie specyficznej logiki wykrywania ścian i pola gry, implementację fizyki piłki i nakładki rakiety tenisowej dla kontrolera zsynchronizowanej z ruchem w czasie rzeczywistym — tłumaczy developer.

“B-all One” nie jest pierwszą grą na Magic Leap One. Wcześniej wyszła strzelanka “Dr. Grodbort’s Invaders”, konwersja popularnego “Angry Birds” oraz rekreacyjne “Seedlings”, w którym gracz opiekuje się rośliną z obcej planety.

Gogle Magic Leap One są dostępne w sprzedaży od sierpnia ubiegłego roku, ale z racji ubogiego jeszcze zestawu aplikacji, kierowane są głównie na rynek developerski. Urządzenie składa się z trzech elementów – headsetu, kontrolera oraz tzw. lightpacka, czyli jednostki centralnej, którą można przymocować sobie np. do paska od spodni. Podobnie jak Microsoft HoloLens, projekt Google jest w pełni samodzielny, nie wymagającym połączenia z komputerem czy smartfonem. | CHIP