Będzie dopłata podatku czy nie? e-PIT już działa

e-PIT w pierwszych godzinach swojego działania złapał lekką “zadyszkę”, tak wielkie było zainteresowanie serwisem. Ministerstwo Finansów na Twitterze podało, że przed dwunastą uruchomiono dodatkowe serwery w celu ustabilizowania systemu. Według wyliczeń resortu do godziny 8:00 Polacy przesłali aż 10 tys. deklaracji. Od pierwszego stycznia PIT-y  za poprzedni rok rozlicza Krajowa Administracja Skarbowa i udostępnia je na portalu podatki.gov.pl.
Będzie dopłata podatku czy nie? e-PIT już działa

e-PIT – sprawdź, czy dopłacisz

Wypełnione deklaracje czekają na naszą akceptację. Należy w tym celu wejść na stronę i sprawdzić, czy PIT został wypełniony poprawnie. Jest także możliwość uzupełnienia zeznania na przykład o przysługujące nam ulgi od podatku dochodowego). Można również… nie zrobić nic. W takim przypadku system automatycznie zaakceptuje deklarację wypełnioną przez urząd 30 kwietnia.

[banner slot=”text”]

Ważne jest to, że PIT na stronie wypełniony jest indywidualnie. Dlatego też szczególnie tym rozwiązaniem powinny zainteresować się osoby chcące złożyć deklarację wspólnie z małżonkiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci. System również automatycznie wybiera organizację pożytku publicznego, która otrzyma nasz 1% podatku. Jest to OPP, którą podatnik wybrał w zeszłym roku. Tę opcję też można zmienić. | CHIP