Będzie dopłata podatku czy nie? e-PIT już działa

Po porannych kłopotach serwis działa poprawnie.

e-PIT w pierwszych godzinach swojego działania złapał lekką „zadyszkę”, tak wielkie było zainteresowanie serwisem. Ministerstwo Finansów na Twitterze podało, że przed dwunastą uruchomiono dodatkowe serwery w celu ustabilizowania systemu. Według wyliczeń resortu do godziny 8:00 Polacy przesłali aż 10 tys. deklaracji. Od pierwszego stycznia PIT-y  za poprzedni rok rozlicza Krajowa Administracja Skarbowa i udostępnia je na portalu podatki.gov.pl.

e-PIT – sprawdź, czy dopłacisz

Wypełnione deklaracje czekają na naszą akceptację. Należy w tym celu wejść na stronę i sprawdzić, czy PIT został wypełniony poprawnie. Jest także możliwość uzupełnienia zeznania na przykład o przysługujące nam ulgi od podatku dochodowego). Można również… nie zrobić nic. W takim przypadku system automatycznie zaakceptuje deklarację wypełnioną przez urząd 30 kwietnia.

Ważne jest to, że PIT na stronie wypełniony jest indywidualnie. Dlatego też szczególnie tym rozwiązaniem powinny zainteresować się osoby chcące złożyć deklarację wspólnie z małżonkiem lub osoby samotnie wychowujące dzieci. System również automatycznie wybiera organizację pożytku publicznego, która otrzyma nasz 1% podatku. Jest to OPP, którą podatnik wybrał w zeszłym roku. Tę opcję też można zmienić. | CHIP