Błąd w Adobe Premiere niszczy głośniki w MacBookach Pro

Na forum Adobe Premiere Pro pojawił się wątek dotyczący niepokojącego błędu oprogramowania. Część użytkowników nowych MacBooków Pro zgłosiła, że aplikacja Adobe “wysadziła” głośniki w laptopie. Opisy wydarzeń się pokrywają. Użytkownicy pracują z edytorem, a podczas próby edycji pliku audio z głośników zaczyna wydobywa się nieprzyjemny, bardzo głośny odgłos przypominający dźwięk zdartej płyty gramofonowej. Dźwięku nie da się wyciszyć ani wyłączyć. Gdy ustaje samodzielnie, w większości przypadków obydwa głośniki lub jeden z nich przestają działać, nawet po restarcie komputera.
apple macbook pro
apple macbook pro

Wydaje się, że przyczyną problemu może być błąd wywołany sprzężeniem zwrotnym. Adobe radzi, by w momencie korzystania z efektów ulepszeń audio, wyłączyć mikrofon. A co z tymi właścicielami MacBooków, których głośniki zostały zniszczone?

Jak wynika z odpowiedzi konsultanta technicznego producenta, którą udostępniono na forum, Premiere Pro informuje tylko użytkownika o napotkanym błędzie. Jego zdaniem wina leży po stronie hardware: – Pozwólcie, że posłużę się przykładem. Gdy występuje awaria, aplikacja zostaje zamknięta. Ale ponieważ oprogramowanie zależne jest od GPU, więc jeżeli coś nie działa po stronie GPU to skutek może być bardziej ekstremalny. Problemem nie jest Premiere Pro, ale karta graficzna. Premiere Pro działa jest tylko źródłem, z którego użytkownik dowiaduje się o problemie z kartą graficzną. Konsultant przytoczył ponadto sprawę z sierpnia ubiegłego roku, w której użytkownicy MacBooków korzystający z różnego rodzaju oprogramowania m.in. iTunes, GarageBand i YouTube spotkali się z dokładnie taką samą sytuacją. Na razie oficjalne stanowiska Adobe i Apple’a są nieznane. | CHIP

Tutaj sprawdzicie ceny MacBooka Pro, zarówno w wersji 13″ jak i 15″.