Drzewo-Które-Daje-Internet, grafik z nożem i fotograf z honorem [WIDEO]

Naszą polową redakcja o bardzo znaczącym kryptonimie B.R.R.R. (Bieszczadzka Robocza Ruchoma Redakcja) rozłożyliśmy w pobliżu szczytu Kiczerki, górującej nad malowniczą doliną Osławy. Temperatura oscylowała w okolicy zera, ale wysoka wilgotność i przenikliwy wiatr sprawiały, że musieliśmy założyć przeznaczone na zdecydowanie zimniejsze warunki kurtki Level 7, podczas gdy przez większość nawet mroźniejszych dni wystarczały nam sporo lżejsze Wolfhoundy. Przyciągnęliśmy sobie kilka kłód, na których można było usiąść i rozpoczęliśmy pracę.
Drzewo-Które-Daje-Internet, grafik z nożem i fotograf z honorem [WIDEO]

Słyszeliście dowcip, że gdyby drzewa zamiast produkować tlen dostarczały internetu, to nikt by ich nie wycinał? No więc, my mieliśmy nasze własne Drzewo-Które-Daje-Internet! Przyczepiliśmy do niego ruter TP-Link MiFi M7650 z kartą PLUS-a, który posłużył nam za polowy hotspot.

Tak działa Drzewo-Które-Daje-Internet – znaleźć takie to prawdziwa sztuka. TP-Link M7650 test w naprawdę trudnych warunkach zaliczył koncertowo.

Tu muszę się z wami podzielić pewnym zaskoczeniem – planując pracę polową podczas akcji CHIP Winter Challenge sprawdziłem zasięg sieci LTE PLUS-a w Bieszczadach i upewniłem się, że w rejonie, w którym będziemy działać nie zabraknie nam dostępu do internetu. Nie spodziewałem się jednak, że będzie on taki, jaki zastaliśmy na miejscu.

34,6 Mbps downloadu i 4 Mbps uploadu? W Bieszczadach? Niektórzy z nas nie mają takich parametrów w domu!

Zobaczcie, co tam robiliśmy – po co naszemu grafikowi nóż oraz czy fotograf ma honor!

Partnerami akcji CHIP Winter Challenge są:

Marka Honor, producent smartfonów, wearables i akcesoriów.
Helikon-Tex, polska firma produkująca wysokiej jakości sprzęt outdoorowy, survivalowy, EDC i militarny.