Fortnite z obsługą kontrolerów na urządzeniach mobilnych

“Fortnite” jest regularnie aktualizowany. Łatka numer 7.30 wprowadza do gry sporo nowości. Jedną z najważniejszych jest wsparcie dla kontrolerów Bluetooth w urządzeniach mobilnych. Teraz gracze na smartfonach będą mogli wygodniej grać, o ile posiadają stosowny sprzęt. Dodatkowo, na wybranych urządzeniach z Androidem (Samsung Galaxy Note 9, Honor View20 i Huawei Mate 20 X) wprowadzono wyświetlanie grafiki w 60 Hz.
fortnite
fortnite

Dotychczasowe dekoracyjne ogniska są od teraz interaktywnym obiektem, który pozwala wyleczyć postać (2 punktów życia na 25 sekund). Da się z nich skorzystać jednak tylko raz podczas meczu. W trybie battle royale wprowadzono nową broń – schładzacza, który wywołuje efekt 7-sekundowego poślizgu na trafionym wrogu. Dostępne będą też butelkowe race, czyli wyrzutnie, które zasypują teren przez 9 sekund 45 rakietami. Z gry usunięto boomboxy, które niszczyły budynki.

Widmowe ostrze, jedna z broni jakie można zdobyć w wyzwaniu Mróznite (fot. Epic Games)

Epic Games poinformowało, że rozpoczęło testować nowy terminarz trybów okresowych. Dostępne tryby będą zmieniały się co kilka dni pozwalając na zabawę na lekko zmodyfikowanych zasadach. W pierwszej kolejności pojawi się Dziki Zachód oraz związane z nim bronie takie jak rewolwery i dubeltówki, sztucery i klasyczny dynamit. Z kolei w trybie ratowania świata pojawił się nowy bohater – Mroźny Zenit. Kolejnym wyzwaniem tygodnia został Atak Pułapek, w którym znaleźć będzie można smocze bronie oraz bohaterów Księżycowego Nowego Roku znanych z ubiegłorocznego wydarzenia.

[banner slot=”text”]

Ponadto w trybie kreatywnym dodano nowy styl bazy arktycznej, galerię klawiszy fortepianu, bloków muzycznych i efektów oświetlenia, a także modulator ruchu, który pozwala modyfikować szybkość gracza lub pojazdu. Standardowo poprawiono także różnego rodzaju błędy np. związane z animacjami po obrażeniach przez dziką szczelinę czy brakiem możliwości upuszczania zdalnych ładunków wybuchowych, gdy graczowi zabrakło amunicji.

Epic Games nie może zwalniać tempa w obliczu rosnącej konkurencji. Najnowszy battle royale, “Apex Legends”, cieszy się sporą popularnością z uwagi na kilka nietypowych dla tego gatunku funkcjonalności. Daleko mu jednak do 125-milionowej społeczności graczy “Fortnite”. | CHIP