Galaxy Watch Active, czyli flagowy smartwatch Samsunga w niższej cenie

Pomimo świetnych recenzji i dużego zainteresowania klientów, główną wadą Galaxy Watch pozostaje cena. Dlatego nie dziwi wprowadzenie do sprzedaży tańszej wersji smartwatcha koreańskiego producenta.  Galaxy Watch Active prawdopodobnie będzie kosztował około 750-800 złotych, czyli prawie dwa razy mniej niż flagowy czasomierz Samsunga, który aktualnie można kupić za 1400 złotych.
Galaxy Watch Active, czyli flagowy smartwatch Samsunga w niższej cenie

Galaxy Watch Active odziedziczył wiele cech i funkcji zeszłorocznego i bogatszego modelu. Smartwatch umożliwia m.in. monitorowanie pracy serca, ma GPS, a także czip NFC za pomocą którego dokonamy płatności z wykorzystaniem Samsung Pay. Według producenta, Galaxy Watch Active wytrzymuje zanurzenie w wodzie do 50 metrów. Tegoroczny model ma nieco mniejszy 1,1-calowy wyświetlacz AMOLED bez ruchomej oprawki, ale tak na dobrą sprawę to wszystkie większe różnice pomiędzy smartwatchami Samsunga.

Mobile World Congress w Barcelonie to jak co roku okazja dla producentów do zaprezentowania swoich nowości. Na targach w stolicy Katalonii są Konstanty Młynarczyk i Krzysztof Bogacki, którzy zbierają relacje o najważniejszych i najciekawszych technologiach mobilnych. | CHIP