Google rozpoczyna testy nawigacji AR

Po raz pierwszy, nawigacja AR została zaprezentowana na konferencji Google I/O 2018. Było to więc dobre kilka miesięcy temu. Google słynie jednak z dosyć powolnego udostępniania dawno zaprezentowanych rozwiązań.
Google rozpoczyna testy nawigacji AR

Nawigacja z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości przyda się przede wszystkim pieszym turystom, dla których odnalezienie się w gąszczu ciasnych uliczek i nietypowych skrzyżowań jest często nie lada wyzwaniem. Dzięki nowej funkcji, użytkownik będzie widział na ekranie smartfona obraz z kamery, z naniesionymi jasnymi wskazówkami, w którą stronę powinien dalej iść.

Twórcy chcą jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających z udogodnienia – podgląd wykorzystujący AR ma być dostępny tylko na chwilę i nie zastępuje zwykłego widoku nawigacji, żeby osoba korzystająca z niej nie skupiała całej swojej uwagi tylko na ekranie urządzenia. Tryb AR nie będzie również dostępny dla nawigacji samochodowej.

[banner slot=”text”]

Testy nawigacji AR potrwają jeszcze najprawdopodobniej kilka tygodni. Kiedy funkcja zostanie dopracowana, Google rozpocznie oficjalną dystrybucję. Polscy użytkownicy, szczególnie ci, którzy nie posiadają smartfonów z serii Pixel, będą musieli jednak poczekać znacznie dłużej, co niestety stało się już tradycją, jeśli chodzi o wszelkie innowacyjne nowości giganta z Mountain View.