Google sprzedaje domeny .DEV

Miesiąc temu Google uruchomiło serwis, którego celem jest edukacja związana z projektami opensource'owymi. Na związanej z projektem stronie opensource.google.com można znaleźć m.in. 2000 projektów, wykorzystujących otwarte źródła i na takiej samej zasadzie udostępniane. Nie zabraknie oczywiście języków programowania i poruszenia najważniejszych aspektów Open Source. To ciekawe i na pewno przydatne źródło informacji.. Swoją drogą — to, że Google ma tonę produktów działających na zasadzie Otwartego Źródła, na pewno wiedzieliście, ale czy zdawaliście sobie sprawę, że jest ich ponad 2 000?

Projekt OpenSource.dev to zachęta dla programistów, by poszerzali swoje horyzonty i chwalili się swoimi projektami. Natomiast domena .DEV może się okazać kusząca i dla freelancer’ów i dla software house’ów. Strona w tej domenie od razu wskaże, z kim lub z instytucją jakiego rodzaju mamy do czynienia.

Reklama

Sprzedaż domeny ruszy już jutro. Po 28 lutego domeny będą rozdawane za darmo. Jednak do tego czasu najbardziej atrakcyjne adresy rozejdą się jak świeże bułeczki. Mimo że tanio nie jest. Na pierwszy ogień pójdą domeny kosztujące 11 500 dol. 

A PO 28 LUTYM ZA DARMO

Do końca lutego funkcjonować będzie sprzedaż domen. Prawdopodobnie wówczas rozejdą się te najbardziej atrakcyjne. Jednak, dla wielu programistów własna domena .DEV może być bardzo kusząca, a od 28 lutego będą już dostępne za darmo. Niestety, usługa Google Domain, w ramach której rejestrowana jest domena .DEV, nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Dlatego, aby pozyskać, taką domenę, trzeba się będzie wesprzeć znajomymi lub rodziną za granicą. Adres, z którego akceptowane jest zamówienie to: Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Meksyk, Holandia, Hiszpania, Tajlandia, UK, USA i Wietnam.

Istnieje jeszcze możliwość rejestracji domen .app, .page, .how, .soy i domeny w języku japońskim, znaczącej tyle, co „wszyscy”. Te z kolei są płatne, a ich rezerwacji dokonuje się przez system autoryzowanych partnerów. Ich adresy znajdziecie tutaj. Wśród partnerów znana w Polsce firma OVH.com. Ceny umiarkowane.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.