Intel także pracuje nad składanym smartfonem

Opisane urządzenie jest bezramkowe i składa się w dwóch miejscach, dzięki czemu można uzyskać trzy rozmiary ekranu. Wszystkie czujniki takie jak obiektywy kamery i czytnik linii papilarnych umiejscowiono z tyłu “tabletofonu”. Na grafikach widać też rysik, który można schować w obudowie. Projekt zakłada, że składany smartfon Intela będziemy mogli w łatwy sposób ustawić na stole zginając dwa skrzydła ekranu do tyłu, tworząc w ten sposób trójkąt.
Render przedstawiający składany smartfon Intela
Render przedstawiający składany smartfon Intela

Na podstawie rysunków technicznych serwis Lets Go Digital sporządził rendery, które pokazują jak może wyglądać składany smartfon Intela. Ciekawostką na renderach jest… mobilny system Microsoftu. I wydaje się, że nie jest to jedynie wyraz sentymentu po systemach Windows Phone i Windows Mobile. Microsoft bowiem pracuje nad przystosowaniem Windows 10 do obsługi składanych ekranów.

Coraz więcej firm eksperymentuje ze składanymi smartfonami, a producenci systemów operacyjnych pracują nad przystosowaniem ich do działania w kilku trybach. Pierwsze takie funkcje pokazało Google w Androidzie na swojej konferencji programistycznej, która zbiegła się w czasie z ujawnieniem składanego smarfonu przez Samsung w listopadzie ubiegłego roku. Po kilku tygodniach zaczęły pojawiać się informacje od innych producentów takich jak Huawei czy Xiaomi, którzy również mają swoje pomysły na to jak powinny wyglądać i działać składane “tabletofony”. | CHIP