Render przedstawiający składany smartfon Intela

Intel także pracuje nad składanym smartfonem

Urządzenie jest pozbawione ramek.

Opisane urządzenie jest bezramkowe i składa się w dwóch miejscach, dzięki czemu można uzyskać trzy rozmiary ekranu. Wszystkie czujniki takie jak obiektywy kamery i czytnik linii papilarnych umiejscowiono z tyłu „tabletofonu”. Na grafikach widać też rysik, który można schować w obudowie. Projekt zakłada, że składany smartfon Intela będziemy mogli w łatwy sposób ustawić na stole zginając dwa skrzydła ekranu do tyłu, tworząc w ten sposób trójkąt.

Na podstawie rysunków technicznych serwis Lets Go Digital sporządził rendery, które pokazują jak może wyglądać składany smartfon Intela. Ciekawostką na renderach jest… mobilny system Microsoftu. I wydaje się, że nie jest to jedynie wyraz sentymentu po systemach Windows Phone i Windows Mobile. Microsoft bowiem pracuje nad przystosowaniem Windows 10 do obsługi składanych ekranów.

Coraz więcej firm eksperymentuje ze składanymi smartfonami, a producenci systemów operacyjnych pracują nad przystosowaniem ich do działania w kilku trybach. Pierwsze takie funkcje pokazało Google w Androidzie na swojej konferencji programistycznej, która zbiegła się w czasie z ujawnieniem składanego smarfonu przez Samsung w listopadzie ubiegłego roku. Po kilku tygodniach zaczęły pojawiać się informacje od innych producentów takich jak Huawei czy Xiaomi, którzy również mają swoje pomysły na to jak powinny wyglądać i działać składane „tabletofony”. | CHIP