Jechał spokojnie, aż nagle się zatrzymał

Samochód elektryczny chińskiej marki Nio, zatrzymał się na środku drogi. Model ES8 stanął nieoczekiwanie na środku trójpasmowej pekińskiej arterii. Przyczyną postoju okazała się nieoczekiwana aktualizacja komputera pokładowego. Cała sytuacja była o tyle kłopotliwa, że pasażerowie nie tylko nie mogli wyjść z pojazdu, ale nie mogli też otworzyć okien.
Jechał spokojnie, aż nagle się zatrzymał

[banner slot=”text”]

Producent przeprosił pasażerów, ale dodał też, że to kierowca “przypadkowo wykonał serię operacji, które aktywowały aktualizację systemu”. Zatrzymanie się samochodu miało miejsce na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Pekinu – Chang’an Avenue, przy której mieszczą się wiele ważnych chińskich instytucji, m.in. partii komunistycznej. Przylega również do placu Tiān’ānmén, na którym mieści się Narodowy Kongres Ludowy, chiński bank centralny oraz Zhongnanhai, główna siedziba partii. Blokowanie takiej alei przez ponad godzinę nie jest więc mile widziane.

Chińska marka NIO stara się konkurować z amerykańską Teslą. W jej ofercie znajdują się obecnie trzy  modele: ES3, ES8 i ES9. Trwają prace koncepcyjne nad futurystycznie wyglądającym modelem EVE. I podobnie jak Tesla, NIO oferuje też rzeczy nie związane z motoryzacją, czyli ubrania zaprojektowane przez Husseina Chalayana, które można kupić w sklepie NIO Life.