MWC: LG G8 ThinQ oficjalnie – główny konkurent Galaxy S10 Plus

Jeśli chodzi o cechy zewnętrzne, G8 ThinQ nie różni się znacząco od poprzednika. Smartfon ma obudowę wykonaną ze szkła i aluminium, czytnik linii papilarnych znajdujący się na tylnej ścianie i  ekran z wcięciem o identycznym kształcie, co duża część smartfonów z ubiegłego roku.
LG G8 może być sterowany gestami / fot.prasowa

LG G8 może być sterowany gestami / fot.prasowa

Mimo powtarzalnego wyglądu, LG G8 ThinQ ma sporo ciekawych, wyjątkowych cech. Przykład? 6.2-calowy ekran Crystal Sound OLED, który jest jednocześnie membraną głośnika. Poza tym, na przednim panelu znajdziemy zaawansowaną kamerę 3D z czujnikiem ToF, która jest w stanie szczegółowo rozpoznać nie tylko twarz, ale też dłoń. Służy do tego funkcja Hand ID – wystarczy zbliżyć dłoń do górnej części przedniego panelu, a smartfon wybudzi się i odblokuje (oczywiście, jeśli rozpozna dłoń właściciela). Czujnik może być także wykorzystywany do bezdotykowej obsługi systemu, tylko za pomocą gestów, która nazwana została AIr Motion.

https://www.youtube.com/watch?v=1c6c0hYQEkE

LG G8 ThinQ  ma także nowy aparat, na który składają się dwie jednostki: 16 Mpix (f/1.9, 107˚) + 12 Mpix (f/1.5, 78˚, optyczna stabilizacja obrazu). Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 855 z GPU Adreno 640 i 6 GB pamięci RAM. Wbudowany akumulator ma pojemność 3500 mAh i obsługuje bezprzewodowe ładowanie.

[banner slot=”text”]

Na wybranych rynkach ma pojawić się także LG G8s ThinQ, który będzie miał wyświetlacz o niższej rozdzielczości, jednak na tylnej ścianie znajdziemy jeden aparat więcej. Data rynkowego debiutu żadnego z powyższych smartfonów nie została ujawniona, podobnie jak ich ceny. | CHIP