MWC: LG G8 ThinQ oficjalnie – główny konkurent Galaxy S10 Plus

LG przedstawiło swojego najnowszego flagowca, który, choć nie wygląda, został wyposażony w kilka nowoczesnych funkcji. Jedną z nich jest rozpoznawanie dłoni.

Jeśli chodzi o cechy zewnętrzne, G8 ThinQ nie różni się znacząco od poprzednika. Smartfon ma obudowę wykonaną ze szkła i aluminium, czytnik linii papilarnych znajdujący się na tylnej ścianie i  ekran z wcięciem o identycznym kształcie, co duża część smartfonów z ubiegłego roku.

Mimo powtarzalnego wyglądu, LG G8 ThinQ ma sporo ciekawych, wyjątkowych cech. Przykład? 6.2-calowy ekran Crystal Sound OLED, który jest jednocześnie membraną głośnika. Poza tym, na przednim panelu znajdziemy zaawansowaną kamerę 3D z czujnikiem ToF, która jest w stanie szczegółowo rozpoznać nie tylko twarz, ale też dłoń. Służy do tego funkcja Hand ID – wystarczy zbliżyć dłoń do górnej części przedniego panelu, a smartfon wybudzi się i odblokuje (oczywiście, jeśli rozpozna dłoń właściciela). Czujnik może być także wykorzystywany do bezdotykowej obsługi systemu, tylko za pomocą gestów, która nazwana została AIr Motion.

LG G8 ThinQ  ma także nowy aparat, na który składają się dwie jednostki: 16 Mpix (f/1.9, 107˚) + 12 Mpix (f/1.5, 78˚, optyczna stabilizacja obrazu). Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 855 z GPU Adreno 640 i 6 GB pamięci RAM. Wbudowany akumulator ma pojemność 3500 mAh i obsługuje bezprzewodowe ładowanie.

Reklama

Na wybranych rynkach ma pojawić się także LG G8s ThinQ, który będzie miał wyświetlacz o niższej rozdzielczości, jednak na tylnej ścianie znajdziemy jeden aparat więcej. Data rynkowego debiutu żadnego z powyższych smartfonów nie została ujawniona, podobnie jak ich ceny. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.