Nieoficjalnie: OPPO Find Z z łącznością 5G

Telefon został zarejestrowany w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. OPPO Find Z trafił też do bazy Geekbench. Stąd wiemy, że smartfon wykorzystuje układ Qualcomm Snapdragon 855. Ten SoC nie ma wbudowanego modemu 5G, ale współpracuje z osobnym modemem X50 5G również Qualcommu, zatem możemy spodziewać się, że Find Z będzie obsługiwał nowy standard łączności. Zwłaszcza że przedstawiciele OPPO podczas warszawskiej premiery swojej marki podkreślali kooperację z amerykańskim producentem podzespołów.
Nieoficjalnie: OPPO Find Z z łącznością 5G

Nazwa modelu została już zastrzeżona w UE (graf. GSMArena)

Z innych przecieków wynika, że OPPO Find Z dostanie aparat z optycznym zoomem X10. Skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem będzie większy niż w Find X i rozpozna 2 odciski palców. Aparat główny Find Z ma składać się z trzech modułów, trzeci czujnik to jednostka 3D ToF przeznaczona dla AR. Nowy telefon OPPO obsłuży także szybkie ładowanie Super VOOC.

Debiutu urządzenia spodziewamy się podczas MWC w Barcelonie. Hiszpańskie targi potrwają od 25 do 28 lutego, na miejscu będzie nasz wysłannik Konstanty Młynarczyk.

Grafika reklamowa z OPPO Find Z (graf. GSMArena)

Kolejny chiński producent smartfonów w zeszłym tygodniu wszedł na polski rynek. To światowy numer 5, w ostatnim kwartale 2018 roku nawet numer 4 pod względem liczby sprzedawnych telefonów. Rozpoczynając działalność u nas, OPPO wprowadziło do sprzedaży na razie cztery modele: wspomniany wyżej Find X, RX17 Pro, RX17 Neo i AX7. | CHIP