Nowy smartfon Meizu konkurencją dla Redmi Note 7

Nowy model Meizu pojawił się w sieci najpierw dzięki chińskiej organizacji certyfikacyjnej TENAA, a następnie w dość szerokim przecieku dotyczącym specyfikacji urządzenia. Oznaczony nazwą kodową M923Q model może pochwalić się dość solidną specyfikacją, zwłaszcza jak na segment, na który ma być skierowany.
Nowy smartfon Meizu konkurencją dla Redmi Note 7

W tej rywalizacji z pewnością pomoże mu procesor Qualcomm Snapdragon 675. Jest to ośmiordzeniowa jednostka korzystający z rdzeni Kryo 460. Dwa z nich, taktowane 2 GHz korzystają z architektury Cortex-A76, a pozostałe sześć rdzeni taktowanych do 1,78 GHz to zmodyfikowane przez Qualcomm układy Cortex A-55. Układ graficzny stanowi Adreno 612. Z obecnością tego nowego (jesień 2018) układu w telefonie wiąże się też szereg udogodnień. M.in. jest to technologia szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 4+, chociaż nie spodziewam się, by producent dołączył do zestawu zgodną z tym standardem ładowarkę. Poza tym układ wspiera konfiguracje wielu aparatów oraz posiada modem Snapdragon X12 o prędkości 600/150 Mbps (modem Snapdragon X12).

Jak będzie wyglądał Meizu M9 Note? Nie wiemy – poprzednik nie prezentował się źle fot. Meizu)

Reszta specyfikacji Meizu M9 Note także wygląda zaskakująco dobrze. Smartfon ma ekran 6,2″ o rozdzielczości 2244 x 1080 wykonany w technologii IPS, 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej na dane. Ciekawie zapowiadają się jego możliwości fotograficzne. Podobnie jak konkurent produkcji Xiaomi, także i M9 Note posiada główny aparat składający się z dwóch modułów: 48-megapikselowego oraz pomocniczego o rozdzielczości 5 MPix. Z przodu znajdziemy pojedynczy moduł 20 Mpix. Zaletą urządzenia może być także dość pojemna bateria (3900 mAh) oraz system operacyjny Android 9.0 Pie z nakładką Flyme OS. Nieznana pozostaje cena urządzenia, ale prawdopodobnie nie będzie ona wyższa niż w Redmi Note 7, który kosztuje około 1000 złotych. | CHIP