MWC: Oppo pokazało prototyp składanego smartfonu

Nie da się ukryć, że nienazwany jeszcze prototyp Oppo jest uderzająco podobny do Mate’a X. Mamy tutaj taki sam zawias, zamykający ekran na zewnątrz oraz grubszą ramkę z tyłu, w której ukryto aparaty fotograficzne i inne sensory. Nawet logotyp umieszczono w tym samym miejscu. Smartfon możemy używać w formie złożonej, czyli przypominającej współczesne telefony lub rozłożonej, przypominającej wielkością tablet.
oppo
oppo

oppo
Smartfon zagina się na zewnątrz (fot. Oppo)

Niestety firma nie pochwaliła się żadną specyfikacją. Wygląda na to, że Oppo nie zamierza go nawet wprowadzać do sprzedaży. Zdaniem Brian Shena, wiceprezesa Oppo, taki smartfon tak naprawdę nie oferuje znaczącej poprawy w zakresie komfortu użytkowania. Prosi jednak o opinie na ten temat, aby ustalić, czy masowa produkcja urządzenia miałaby teraz sens.

Smartfon w formie rozłożonej (fot. Oppo)

Sugerując się opiniami internautów w sieci, wydaje się, że większość osób bardziej przychyla się do konstrukcji Huawei, czyli takiej jak zaprezentował też Oppo, niż do składanego jak książka Samsunga Fold, czy też dwóch osobnych ekranów w LG V50 ThinQ. Zachowawcza strategia chińskiego producenta ma sens, zwłaszcza, że mówimy tutaj o trendzie dopiero się kształtującym, który wydaje się być promowany nie z myślą o sprzedaży, lecz zaprezentowaniu swoich pomysłów na wykorzystanie w praktyce elastycznych ekranów. | CHIP

W naszym rankingu smartfonów znajdziecie między innymi modele LG