Pierwszy stacjonarny sklep Raspberry

Raspberry Pi otworzyło dziś swój pierwszy sklep detaliczny. Miejsce wybrano nietypowe. Sklep Raspberry Pi nie powstał w jeden z wielkich metropolii jak Londyn, Nowy Jork czy Tokio, a w Cambridge w Anglii. Producent planuje sprzedawać różnorodne urządzenia i akcesoria.
Pierwszy stacjonarny sklep Raspberry

[banner slot=”text”]

Wiele osób zakochało się w maleńkich komputerach Raspberry Pi. Są idealne do majsterkowania, są tanie, zaskakująco wydajne (jak na cenę) i wystarczająco małe, by można je było przechowywać prawie wszędzie. BBC poinformowało, że Raspberry Pi wewnątrz sklepu przewidziało miejsce na tzw. “przestrzeń eksperymentalną”. Można tam sprawdzić jak działają miniaturowe komputery, także w nieco mniej typowych zastosowaniach. Dla wielu użytkowników może to być ciekawe odkrycie, zwłaszcza, że Raspberry Pi posiadają programowalny interfejs RPIO, co pozwala na współpracę z bardzo różnorodnymi urządzeniami.

To pierwszy sklep stacjonarny Raspberry Pi (fot. Tomshardware)

Sklep ma w ofercie nie tylko komputery. Na sklepowych półkach w Cambridge znajdzie się także nowy “zestaw startowy Raspberry Pi”, składający się zarówno z komputera, ale też z klawiatury i myszki, aby ułatwić rozpoczęcie programowania urządzenia. Nie jest jasne, jaki model Raspberry Pi będzie częścią tego pakietu ani kto wyprodukował dla brytyjskiej firmy akcesoria. Wśród przedmiotów sprzedawanych w sklepie znajdą się też takie, które będą oficjalnie dostępne tylko tam. Chodzi o gadżety dla fanów marki. | CHIP

Więcej:raspberry pi