Plany Apple: monitor 6K i nowy iPad mini

Przede wszystkim mają zostać zaprezentowane trzy modele iPhone’ów, każdy o innej przekątnej ekranu. Najmniejszy będzie zapewne następca iPhone’a XS (5,8 cala), drugi w kolejności to nieco tańszy XR drugiej generacji (6,1 cala). Listę zamknie następca modelu XS Max, z przekątną 6,5 cala. Smartfony z serii XS mają zostać wyposażone w większe baterie z funkcją bezprzewodowego ładowania zwrotnego, a model Max otrzyma aż trzy obiektywy tylnego aparatu, z czego jeden będzie szerokokątny. Na rynek trafić ma także bezprzewodowa ładowarka AirPower, zapowiadana już od kilkunastu miesięcy.
Apple ma wrócić na ryne monitorów / fot.prasowa

Apple ma wrócić na ryne monitorów / fot.prasowa

Nowe iPhone’y będą mogły ładować bezprzewodowo inne urządzenia (mat. prasowe)

W tym roku Apple ma również zaprezentować długo wyczekiwaną piątą generację iPada mini, którego główną zaletą ma być zastosowanie szybszego procesora. Pojawi się też nowa wersja iPada z ekranem 10,2 cala, która najprawdopodobniej zastąpi model 9,7. Modele Pro zostaną odświeżone, ale Ming-Chi Kuo nie ujawnił żadnej z ich nowych cech.

Apple nie zapomni również o użytkownikach laptopów. Na rynek wejdzie bowiem nowy, 16-calowy Macbook Pro I 13-calowe Macbooki z 32 GB pamięci RAM.

Największym zaskoczeniem wydaje się być fakt, że Apple planuje wprowadzić do swojej oferty także monitor. Ma on wyróżniać się ponad 31-calową przekątną i rozdzielczością 6K. Przypomnijmy, że kilka lat temu, firma miała w ofercie jedno urządzenie tego typu – Apple Thunderbolt Display 27, który przeznaczony był głównie dla profesjonalnych grafików.

Pierwszą partię wyżej wymienionych urządzeń możemy zobaczyć już 25 marca – w tym dniu odbędzie się najbliższa konferencja Apple.

Tutaj znajdziecie rankingi smartfonów i monitorów o przekątnej powyżej 24 cali. 

W oczekiwaniu na premiery nowych iPhone’ów możecie sprawdzić ceny starszych modeli. Np. iPhone’a 7 można kupić obecnie o 41 proc. taniej.