Płyty główne SuperMicro dla komputerów domowych

SuperMicro to producent zajmujący się obecnie raczej płytami dla serwerów i sprzętem sieciowym niż podzespołami dla domowych pecetów. Jednakże wiele lat temu produkował także płyty dla desktopów. Kiedy Intel posiadał w ofercie własne płyty główne, część z nich była produkowana właśnie przez SuperMicro. Teraz producent chce powrócić na rynek konsumencki. Dokładniej – konsumencki high-end. Informację tą podał Vik Malyala, wiceprezes SuperMicro. Udzielił on wywiadu serwisowi KitGuru, w którym wspomina o planach firmy dotyczących rynku konsumenckiego.
Płyty główne SuperMicro dla komputerów domowych

Płyty główne SuperMicro, takie jak choćby C9Z390-CGW są dobrze wyposażone. Czy producent ma szansę w starciu z takimi firmami jak ASUS czy MSI? (fot. SuperMicro)

Co ciekawe, wśród zapowiedzi znalazło się szybkie wprowadzenie płyt z obsługą PCIE 4.0 oraz DDR5. W praktyce oznacza to, że producent zapewne ma na myśli płyty dla następnej platformy Intela… ale nie tylko. Malyala wspomniał o tym, że firma monitoruje zapotrzebowanie na wysokiej klasy płyty dla procesorów AMD Ryzen. W ofercie producenta już teraz są dostępne płyty główne dla platform LGA 1151 i LGA 2066.