Samsung A90 z wysuwanym aparatem do selfie

Seria Galaxy A to solidne smartfony ze średniej półki, z którymi Samsung lubi eksperymentować. Po udanym Galaxy A9 z czterema aparatami głównymi, koreański producent ma wprowadzić model z wysuwanym aparatem przednim. Dzięki takiemu rozwiązaniu ekran nie będzie mieć żadnych, nawet najmniejszych wycięć. Taka konstrukcja znalazła się wcześniej w chińskim Vivo NEX i spotkała się z aprobatą użytkowników. Nie da się ukryć, że duża powierzchnia wyświetlacza i bezramkowe wzornictwo robią dobre wrażenie.
samsung
samsung

O samej specyfikacji smartfonu wiadomo niewiele. Z wcześniejszych przecieków dotyczących rodziny Galaxy A wynika, że trzy modele, które zobaczymy w 2019 roku mają mieć wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych. Możliwe zatem, że taki patent trafi też do topowego modelu tej linii.

W ubiegłym roku notche okazały się silnym trendem w smartfonach. Chociaż obecnie producenci zwracają się w stronę otworów w ekranach, które prezentują się estetyczniej, to wrażenia użytkowników są mieszane. Zdaniem wielu osób takie wycięcia są zbędnym elementem. Dlatego stale eksperymentuje się z nowymi formami konstrukcji, jak opisywana tutaj wysuwana kamera, lub ewolucjami wcześniejszych rozwiązań jak np. wysuwany fragment panelu w Oppo Find X. | CHIP


Testy najnowszych smartfonów znajdziecie na stronie naszych rankingów.