Render przedstawiający inteligentne lustro Samsunga na ścianie

Samsung patentuje inteligentne lustro

Fot. Lets Go Digital
Urządzenie będzie pracowało w dwóch trybach. Włączone zachowuje się jak telewizor, na którym obejrzymy filmy. Natomiast w trybie czuwania zamieni się w interaktywne lustro. To rozwinięcie pomysłu z już istniejącego modelu The Frame, w którym w trybie czuwania na ekranie wyświetlają się obrazy.

Według dokumentów złożonych w Amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych, inteligentne lustro będzie miało kształt kwadratu z zaokrąglonymi rogami. Z tyłu znajdują się gniazda do podłączenia zasilania. Taka konstrukcja ma jednak wady. Kwadratowy kształt telewizora sprawi zapewne, że filmy będą wyświetlane z czarnymi paskami u góry i u dołu. Choć pamiętajmy, że do wprowadzenia urządzenia do masowej produkcji (nie poznaliśmy na razie daty premiery) może jeszcze się sporo zmienić.

Tak może wyglądać inteligentne lustro Samsunga (graf. Lets Go Digital)

Inteligentne lustro Samsunga rozpozna użytkownika, który aktualnie z niego korzysta i dostosuje odpowiedź do jego potrzeb. Urządzenie prawdopodobnie będzie miało też funkcję odtwarzania filmów i zdjęć znajdujących się w pamięci smartfonu. I raczej na pewno producent zdecyduje się na instalację Bixby’ego, czyli asystenta głosowego Samsunga. Możemy też spodziewać się ekranu dotykowego.

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas pokazano podobne rozwiązanie firmy Capstone z zainstalowanym asystentem głosowym Google i sklepem z aplikacjami Google Play. Inteligentne lustro będzie ciekawym uzupełnieniem oferty Samsunga, który poza smartfonami i telewizorami sprzedaje też m.in. inteligentne lodówki. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.