Smartfon z ekranem 15,6″, klawiaturą i myszą [WIDEO]

Dzisiejsze smartfony mają dość mocy obliczeniowej, żeby móc zastąpić komputer w większości zadań takich jak praca z aplikacjami typu Office, maile czy komunikatory. Są świetne w multimediach – oglądanie filmów to dla nich codzienność – a całkiem nieźle sprawdza się też w edycji zdjęć i filmów no i oczywiście w grach! Są jednak minusy. Praca na ekranie wielkości nawet niemal 7 cali wciąż jest daleka od komfortowej, a brak fizycznej klawiatury i myszy mocno ogranicza szybkość wprowadzania tekstu czy wygodę korzystania na przykład z arkusza kalkulacyjnego.
Smartfon z ekranem 15,6″, klawiaturą i myszą [WIDEO]

Rozwiązaniem jest wykorzystanie zestawu akcesoriów oraz software’owych możliwości nakładki Magic OS w smartfonach Honor. Pokazujemy, jak dzięki mobilnej klawiaturze i myszce bluetooth, oraz lekkiemu, wyposażonemu we własną baterię monitorowi przenośnemu zmieniamy Honora View 20 w ekwiwalent laptopa, a tryb pc mode, nazywający się tutaj Magic Desktop zapewnia interfejs graficzny przypominający doskonale zoptymalizowane do pracy w ten sposób Windows.

Sumarycznie całe wyposażenie składające się na “smartfon-topa” ważyło nieco powyżej kilograma (klawiatura MS Universal Foldable Keyboard – 178 gramów; MS Arc Mouse – 82 gramy; monitor Asus MB16AC – 780 gramów; Honor View 20 – 180 gramów), a więc bardzo podobnie, co ultrabooki z ekranami 12-13″. Przewagą naszego zestawu był dużo większy, superkomfortowy ekran 15,6″ oraz bardzo dostosowywanie do bieżących potrzeb. Jeśli w planach było tylko pisanie maili i notatek do tekstu oraz korespondencja na Slacku czy Facebooku, można było zostawić monitor odchudzając bagaż do zaledwie 440 gram, za to do edycji zdjęć czy oglądania filmów podpinając wielki jak na ultralekki sprzęt mobilny ekran. Peryferia można też zastępować lub rozszerzać tak, żeby dopasować zestaw do potrzeb, np. wymieniając ekran na ultramobilny projektor, albo dodając pada do gier. Imponuje też czas pracy – bez ekranu, który wytrzymuje tylko ok. 3 godziny “Honor PC” mógł działać ponad 20 godzin.

Największe minusy to praktyczna niemożność pracy bez stołu, czyli z trzymaniem sprzętu na kolanach, no i wyraźnie niższa niż w przypadku komputerów z procesorami klasy Core i5-i7 wydajność. Brakowało też dotykowego ekranu, który przydałby się tym bardziej, że wiele aplikacji dla Androida nie ma trybu zoptymalizowanego do pracy z myszą. | CHIP

Partnerami akcji CHIP Winter Challenge są:

Marka Honor, producent smartfonów, wearables i akcesoriów.
Helikon-Tex, polska firma produkująca wysokiej jakości sprzęt outdoorowy, survivalowy, EDC i militarny.